Skrzynka teletechniczna – rodzaje i zastosowanie

Sprawdź, gdzie kupić skrzynkę teletechniczną.

Skrzynki telekomunikacyjne są niezbędne w każdej nieruchomości – określają to odpowiednie ustawy. U dystrybutorów znajdziemy wiele ich typów, których struktura musi być dostosowana na każdą ewentualność. Do czego są potrzebne skrzynki teletechniczne i jak powinny być zbudowane?

Skrzynka telekomunikacyjna – z wytrzymałego surowca

Skrzynka telekomunikacyjna musi być skonstruowana ze wzmocnionego surowca i być wyposażona w stosowne szczeliny, które pełnią rolę wentylacyjną oraz umożliwiają przepływ sygnału bezprzewodowego. U dystrybutorów wyróżniamy dwa podstawowe rodzaje skrzynek telekomunikacyjnych. Pierwszy rodzaj to skrzynka teletechniczna przeznaczona do używania na powietrzu, która musi być wytrzymała na ingerencje osób trzecich, jak również urazy mechaniczne. Kolejna grupa to skrzynka mieszkaniowa, w której mieszczą się kable telekomunikacyjne – takie jak światłowody oraz niezbędne przyłącza urządzeń – wzmacniacze RTV, wejścia optyczne. Komponenty wewnątrz skrzynki można zamontować na paski z rzepem lub specjalne taśmy instalacyjne.

Skrzynka telekomunikacyjna – różne modele

Ważnym czynnikiem jest także ochrona przed wtargnięciem osób trzecich do środka szafki. W tym celu stosuje się wzmocnione zamki. To ważne również w domu, w którym przebywają osoby małoletnie. Nie zapominajmy również o zachowaniu porządku w środku szafki – w tym celu montuje się profesjonalne komory. U dystrybutorów znajdziemy wiele modeli szafek – dostępnych w różnych rozmiarach, dzięki czemu błyskawicznie dostosujemy je do indywidualnych potrzeb.

Dane teleadresowe:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]