Jaką rolę pełnią znaki BHP?

Więcej informacji o znakach BHP.

W naszym kraju obowiązują naprawdę precyzyjne przepisy BHP. Ich poszanowanie daje poczucie bezpieczeństwa i przyczynia się do tego, że prawdopodobieństwo najróżniejszych zagrożeń staje się marginalne. Aktualnie kodeks BHP nakłada konieczność właściwego oznaczania budynków. Tym samym dbałość o właściwy montaż znaków BHP jest aktualnie bardzo ważna. Kiedy stosuje się znaki BHP?

Znaki BHP – gdzie można je zobaczyć?

Na chwilę obecną znaki BHP umieszcza się na przeróżnych budynkach. Chodzi chociażby o hale produkcyjne, kompleksy biurowe, jak a także przedszkola czy urzędy, a więc obiekty użyteczności publicznej. Znaki BHP to chociażby oznaczenia takie jak ogólne instrukcje BHP czy przepisy , które dotyczą reguł postępowania w przypadku pożaru czy innego typu zagrożenia. Do znaków BHPwyróżniających się ogromnym znaczeniem zaliczane są też instrukcje mówiące postępowaniu z odpadami medycznymi, które umieszcza się w szpitalach. Jednym z naprawdę często wykorzystywanych znaków BHP są tabliczki pokazujące drogę ewakuacyjną. Z pewnością nikogo nie należy przekonywać o tym, jak bardzo duże znaczenie ma odpowiednie oznaczenie trasy ewakuacyjnej. To ona jest stosowana w momencie, kiedy w budynku będzie miało miejsce jakieś niebezpieczeństwo, na przykład wybuchnie pożar. Znaki BHP można również dostrzec na różnych mechanizmach, których z powodu awarii nie można użytkować – dotyczy to m. in. wind. Znaki BHP powszechnie wykorzystywane są też w zakładach przemysłowych. Stosuje sięwówczas szereg znaków mających charakter ostrzegawczy , ale również znaki nakazu oraz zakazu.

Znaki BHP – z jakiego materiału są produkowane?

Używane dzisiaj znaki BHP są zawsze wykonywane z trwałych materiałów, które rewelacyjnie znoszą złe warunki atmosferyczne. Zazwyczaj jest to doskonałego gatunku PCV. Za sprawą tego znaki BHP można umieszczać nie tylko wewnątrz budynków, ale też na zewnątrz. Nawet po długim użytkowaniu nie tracą one swojego świetnego wyglądu i – co najważniejsze – można będzie zobaczyć to, co się na nich znajduje. W wielu przypadkach powlekane są także warstwą fluorescencyjną, za sprawą której są one zauważalne także po zapadnięciu zmroku. Montaż znaków BHP jest prosty każdy.

Dane teleadresowe:
Lundi Sp. z o.o.
ul. Kazimierza Wielkiego 58
32-400 Myślenice

Tel.: +48 12 268 74 00
E-mail: [email protected]