Kolczyki z ametystami

Jeśli potrzebujesz biżuterii z ametystami, powinieneś odwiedzić ten adres.

Najpiękniejszą odmianą kwarcu jest ametyst. Największe złoża znajdują się w Brazylii oraz 4 regionach USA, a także w kilkunastu innych państwach, na przykład: Indiach i Mozambiku. Ze względu na swoją wyjątkową fioletową barwę, stał się bardzo popularnym kamieniem szlachetnym wykorzystywanym w jubilerstwie. Biżuterię z ametystem znajdziesz na ametysty.com.pl.

Biżuteria z ametystami – ceniona od wieków

Biżuteria z ametystu miała swoją niemałą rolę w historii. Już Pismo Święte wspomina o tym cennym kruszcu. Berło brytyjskich królów było wysadzane ametystami, a w skarbcu watykańskim po dziś dzień znajduje się znany pierścień papieski z tym szlachetnym kamieniem. Z tego powodu biżuterię z ametystem można wkładać na ważne uroczystości rodzinne czy bale. Ametyst ”uwielbia” towarzystwo srebra i w tym połączeniu prezentuje się wyjątkowo imponująco.

Biżuteria z ametystami i jej właściwości

Ametyst nazywany jest kamieniem harmonii. Z tego powodu biżuterię z tym ozdobnym kamieniem możemy z powodzeniem nosić nie tylko ze względu na kolor i estetykę, ale również z powodów natury metafizycznej. Część osób, nosząc broszkę z ametystem przez dłuższy czas, odczuwa spokój i uwalnia umysł. Na temat energii tego kamienia ozdobnego najlepiej wyrobić sobie własne zdanie.