Srebrne wisiorki

Wisiorki srebrne zamówisz na wisiorki.srebrne.net.

Srebro od dawna wymieniane jest wśród najchętniej stosowanych przez jubilerów materiałów. Nie może to dziwić – jest plastyczne, doskonale wygląda, a także charakteryzuje je interesujący połysk. Biżuteria taka jak wisiorki srebrne wymaga jednak specjalnej dbałości – metal ten jest bardzo delikatny, w związku z czym możemy uszkodzić. W jaki sposób więc troszczyć się o wykonane ze srebra ozdoby?

Wisiorki srebrne nie lubią detergentów

Detergenty dla srebrnych ozdób okazują się szkodliwe. Pod ich wpływem surowiec może odbarwiać się i pokrywać się osadem. Nie wolno zatem wykorzystywać ich w celu pielęgnacji ozdób, a w czasie prac domowych bezwzględnie powinniśmy ściągnąć noszone wisiorki srebrne oraz pierścionki.

Wisiorki srebrne – w czym je przechowywać?

Warto chronić wisiorki srebrne również wtedy, gdy ich nie nosimy. Do ich przechowywania należy znaleźć kuferki wykładane od wewnątrz delikatnym materiałem – unikniemy w ten sposób ich zarysowania. Metal ten niezbyt dobrze reaguje też na kontakt z wilgocią i słońcem, które mogą powodować, że wyblaknie albo zmieni kształt. Przed schowaniem do szkatułki paru ozdób, powinniśmy wcześniej zabezpieczyć je miękką ścierką lub wrzucić do plastikowej torebki.

Wisiorki srebrne – czym je pielęgnować?

Do pielęgnowania srebra najlepiej wykorzystać letnią wodę z solą – doskonale zmywa pojawiający się na powierzchni tego surowca osad. Oprócz tego odpowiednie będą także alkohol, białko kurze i specjalne preparaty. Do pielęgnacji srebrnych ozdób musimy używać delikatnych szmatek – twarde mogą porysować powierzchnię.