Topaz mistyczny w jubilerstwie

Chcesz kupić mystic topaz? Koniecznie odwiedź tę stronę.

Niepowtarzalny blask i oryginalny, jak na topaz, kolor to najważniejsze zalety topazu mistycznego, który od dawna szczyci się wielkim zainteresowaniem miłośników biżuterii. Choć na pierwszy rzut oka nietrudno pomylić się, iż to odmienny kamień, topaz mistyczny okazuje się w rzeczywistości normalnym topazem. Jego wyjątkowe walory są skutkiem specjalnej techniki produkcji – naturalny topaz jest podczas niej wystawiany na działanie wysokiej temperatury oraz powlekany niezauważalną warstwą kruszcu ozdobnego. To z tego względu topaz mistyczny prezentuje się tak zachwycająco.

Topaz mistyczny – co wpływa na jego barwę?

Kolory, jakie ma topaz mistyczny zależą zwłaszcza od kruszcu, z jakim jest połączony. Najczęściej widywany jest karmazynowy topaz mistyczny, robiony w połączeniu z tytanem. Chrom sprawia natomiast, że topaz ma fioletowy kolor, niebieski zaś jest wynikiem rozgrzania kamienia bez żadnych dodatków. Doskonałe efekty przynosi stosowanie białego topazu – zwłaszcza wydobywanego w Afryce, Brazylii czy Azji.

Ozdoby z topazem mistycznym

Jak przed momentem napisaliśmy, niepowtarzalne właściwości topazu mistycznego są wysoko cenione przez złotników. Chętnie używają go zatem do produkcji wisiorków, kolczyków i broszek. Wbrew stereotypom biżuteria z topazem mistycznym może być zakładana częściej niż jedynie do eleganckich strojów – świetnie prezentuje się również na co dzień. Ważna okazuje się także różnorodność kolorów, sprawiająca, że łatwiej można dobrać ozdoby do konkretnego stroju.