Wybór srebrnych kolczyków

Więcej o kolczykach ze srebra na kolczyki.srebrne.net.

Srebro to najbardziej lubiany przez producentów biżuterii surowiec. Nie może to jednak zaskakiwać, bo naprawdę ma wiele dobrych stron. Jego ceny są dużo niższe niż złota, a jest metalem szlachetnym, co oznacza, że nie rdzewieje i latami zachowuje swoje zalety. Srebrne kolczyki są również często stosowane ze względu na bezpieczeństwo ich noszenia – znacznie ograniczają wszak ryzyko pojawienia się infekcji. Jako iż są naprawdę interesującą opcją dla szukających ponadczasowej i solidnej biżuterii, warto powiedzieć kilka słów o tym, w jakich miejscach je nabyć i jak troszczyć się o srebrne kolczyki.

Kupno srebrnych kolczyków – garść porad

Fantazja projektantów srebrnych kolczyków jest nieograniczona. Wśród nich każdy znajdzie coś dla siebie – tak zwolennicy sprawdzonych pomysłów, jak i panie, które wolą raczej eksperymentalne wzory. Przed kupnem konkretnych kolczyków dobrze więc sprawdzić, co oferują nam poszczególni sprzedawcy. Najlepszym wyjściem z całą pewnością będzie zakup w internecie – szczególnie, kiedy chcemy znaleźć niebanalne wzory srebrnych kolczyków.

Jak pielęgnować srebrne kolczyki?

Mimo różnych plusów, srebro wykazuje pewne wady. Najistotniejsze jest to, że srebrne kolczyki po kilku latach śniedzieją. Możemy do tego nie dopuścić regularnie myjąc je odpowiednimi środkami i przechowując w zamkniętych pojemnikach. Pod żadnym pozorem nie stosujmy jednak do ich czyszczenia zwykłych płynów, gdyż są w stanie uszkodzić ich powierzchnię.