Powiększanie ust i wypełnianie zmarszczek – jak działa kwas hialuronowy?

Wszystko, czego należy dowiedzieć się o wypełnianiu zmarszczek kwasem hialuronowym, odnajdziesz na https://bit.ly/3j3oBCk.

Kwas hialuronowy to biopolimer, który od lat używany jest w licznych zabiegach medycznych oraz do produkcji kosmetyków. Związek ten ma zdolność wiązania dużych ilości wody, toteż dodawany jest powszechnie do serum nawilżających bądź peelingów. Co kluczowe, kwas hialuronowy występuje w organizmach żywych, toteż niezwykle rzadko wywołuje reakcję uczuleniową. W medycynie estetycznej z kolei ten polisacharyd używany jest na ogół do wypełniania zmarszczek (tych głębokich, jak i płytkich), kształtowania owalu twarzy, a także powiększania ust.

Kwas hialuronowy – wypełnione zmarszczki niewidoczne w kilka minut

Intencją wstrzykiwania kwasu hialuronowego jest głównie przyciągnięcie do skóry wody (jedna cząsteczka kwasu może związać ponad 200 cząsteczek wody!), ale także pobudzenie komórek tkanki łącznej do produkowania większych ilości kolagenu i w następstwie sprawienie, że skóra odzyska wcześniejszą jędrność. Najpopularniejszym zabiegiem z użyciem kwasu hialuronowego jest wypełnienie zmarszczek, z reguły tych pojawiających się w okolicy nosa oraz ust (tzw. fałd nosowo-wargowych), głębokich zmarszczek czołowych bądź bruzd wokół brody i przy oczach. Kwas wypełnia tkankę pod skórą, co sprawia, że bruzda po kilku minutach staje się niedostrzegalna. W zabiegach wypełniających używa się usieciowanego kwasu hialuronowego, który jest bardziej stabilny, a w następstwie tego zdecydowanie trwalszy. Pozostaje w tkance dłużej, dlatego skutki zabiegu są widoczne nawet do dwóch lat.

Powiększanie ust – symetryczne i pełne warg

Poza wypełnieniem zmarszczek oraz modelowaniem twarzy, powszechnym zabiegiem z wykorzystaniem kwasu hialuronowego przeprowadzanym w centrach medycyny estetycznej jest powiększanie ust. Korzystają z niego najczęściej osoby, którym nie podoba się linia oraz objętość ich ust bądź których usta są niesymetryczne. Powiększanie ust kwasem hialuronowym trwa na ogół ok. trzydziestu minut, realizuje się go pod miejscowym znieczuleniem, a preparat z kwasem wprowadza się w wybrane punkty ust za pomocą kaniuli, innymi słowy “tępej igły”. Poprawnie przeprowadzony zabieg przynosi efekt jędrnych, bardziej symetrycznych, jednak nadal naturalnie prezentujących się ust.

Dane teleadresowe:
“Re vitae” Centrum Medycyny Estetycznej i Chirurgii Plastycznej
ul. Wojska Polskiego 60
25-389 Kielce

Mob.: +48 664-029-922
E-mail: [email protected]