Aparaty do magnetoterapii – leczenie polem magnetycznym

magnetoterapia sprzęt, aparat do magnetoterapii

Magnetoterapia to dział fizykoterapii skupiający się na działaniu pola magnetycznego o względnie niskiej, nieprzekraczającej 100 megaherców, częstotliwości, a także indukcji w granicach 0,1-10 mT. Magnetoterapii przypisuje się różne oddziaływanie, jednak wielu jej cech nie udało się dotąd potwierdzić w badaniach klinicznych. Całkowitą pewność co do efektywności magnetoterapii mamy natomiast, jeśli chodzi o przyspieszenie regeneracji tkanek i działanie przeciwbólowe przy zabiegach ortopedycznych, jak np. wstawienie endoprotezy czy artroskopia. Poza tym magnetoterapia pomaga również w stanach zapalnych, likwiduje obrzęki, poprawia krążenie i redukuje ilość wolnych rodników.

Jak działa sprzęt do magnetoterapii?

Aparaty do magnetoterapii wytwarzają pole magnetyczne o danej częstotliwości i indukcji, które w następnej kolejności jest transmitowane za pomocą przewodu do aplikatora dotykającego bezpośrednio leczonych części ciała pacjenta. Nowoczesne aparaty do magnetoterapii pozwalają na wykorzystanie dwóch aplikatorów równocześnie, co pozwala wykonać więcej zabiegów i w znacznym stopniu usprawnia pracę gabinetów medycznych.

Aparaty do magnetoterapii – wykorzystanie

Aparaty do magnetoterapii to ważny element wyposażenia klinik rehabilitacyjnych i fizykoterapeutycznych. Z uwagi na spore rozmiary i wagę wynoszącą kilka kilogramów, zazwyczaj jest to urządzenie stacjonarne o ograniczonym zastosowaniu przez terapeutów oferujących usługi mobilne. Warto jednak zaznaczyć, że na rynku znajdziemy także modele mobilne, wspaniale sprawdzające się w pracy z chorymi w ich domach. Aparaty te mają aplikatory w postaci pasów lub dysków.

Dane teleadresowe:
BardoMed Sp. z o.o.
ul. Pod Fortem 2F/lok.6
31-302 Kraków

Tel.: +48 (12) 444-12-97
Mob.: +48 721-121-314
E-mail: [email protected]