
Jeśli szukasz więcej informacji dotyczących femtoLasik Kraków, kliknij w to miejsce.
Korekta laserowa wzroku to dziś najbardziej popularna forma korekcji astygmatyzmu, hyperopii, myopii i presbiopii, aczkolwiek niewiele pacjentów zdaje sobie sprawę z tego, że zabiegi te są realizowane przy użyciu kilku technik.
Plusy zabiegu FemtoLASIK
FemtoLASIK (nierzadko nazywany też All-Laser-LASIK) to nie wywołująca bólu, bardzo bezpieczna oraz bezinwazyjna metoda korekcji takich wad jak dalekowzroczność (do +4 dioptrii), astygmatyzm (do 6 dioptrii), miopia (do -10 dioptrii) oraz w indywidualnych przypadkach starczowzroczność. Sam zabieg nie trwa długo – biegły lekarz optometrysta potrafi zrealizować go w kwadrans. Zaletą tego zabiegu jest to, że pacjent bardzo szybko odzyskuje ostrość wzroku – właściwie w przeciągu doby po zabiegu może wznowić swoje normalne czynności. Zabieg rozdzielony jest na 2 fazy i w przeciwieństwie do tradycyjnej metody LASIK, tutaj rogówki nie nacina się przy pomocy mechanicznego ostrza. W trakcie zabiegu FemtoLASIK na początku przy użyciu lasera femtosekundowego oddziela się płatek rogówki o grubości około 0,1 mm, a w kolejnym etapie ma miejsce modelowanie rogówki z zastosowaniem lasera excimerowego.
FemtoLASIK Topoguided jest tymczasem innym wariantem metody FemtoLASIK, gdzie praca lasera excimerowego jest dostosowana do każdego pacjenta. Przed zainicjowaniem zabiegu optometrysta tworzy mapę rogówki i na jej podstawie programuje wszystkie ruchy wiązki lasera. Ten wariant zabiegu przeprowadza się u pacjentów z hyperopią oraz astygmatyzmem, których rogówka znamionuje się nietypowym kształtem.
Inne metody korekcji wad wzroku
Rzadziej stosowane metody korekcji wzroku to przykładowo:
LASEK – przeprowadzany jest u pacjentów, u których z różnych powodów nie jest wskazane zastosowanie metody FemtoLASIK. W tej metodzie korekty wzroku płat nabłonka rogówki odcinany jest alkoholem, a nie wiązką laserową.
EBK, w którym po znieczuleniu gałki ocznej ściąga się z rogówki nabłonek (ulega on po pewnym czasie samoistnej odbudowie), a w następnej kolejności kształtuje się rogówkę przy pomocy lasera excimerowego. EBK nazywana jest metodą powierzchniową, jako że laser nie ingeruje w głębokie warstwy rogówki. Zabieg ten można jednakże zastosować jedynie do korekcji niedużych wad wzroku.
Dane teleadresowe:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków
Mob.: +48 537 553 553
E-mail:
[email protected]