Jak rozważnie korzystać ze źródeł informacji o zdrowiu w sieci?

Jesli uważasz, że w Internecie nie ma dla Ciebie stron o urodzie, koniecznie Kliknij tutaj.

Internet to miejsce, gdzie bardzo łatwo udaje się wyszperać informacje o dowolnej dziedzinie życia. Internauci upodobali sobie przede wszystkim radzenie się wyszukiwarki Google odnośnie zagadnień medycznych, często wręcz poprzedzając definitywną decyzję o konsultacji z lekarzem długim przeszukiwaniem sieci z nadzieją na odnalezienie na własną rękę odpowiedzi na palący problem. Jednak czy to dobry model stosowania informacji zamieszczanych na stronach o urodzie i zdrowiu?

Portal o urodzie i zdrowiu jako dobre źródło dodatkowej wiedzy

W natłoku treści o zabiegach estetycznych, medycynie i dietach dostępnych online jest dużo rzetelnych artykułów pisanych zarówno przez lekarzy-specjalistów, jak i przez ludzi zauroczonych tematyką zdrowia i od lat działających w branżach powiązanych z medycyną. Jednak korzystanie z artykułów dostępnych na blogach o urodzie albo zdrowiu nie powinno (a wręcz nie może!) polegać na traktowaniu ich jako alternatywy dla bezpośredniej porady lekarskiej. Strona o zdrowiu oraz urodzie, jeśli dostarcza rzetelnych informacji, może jednakowoż stać się dobrym źródłem pomocniczej wiedzy, która uprości internaucie poruszanie się po świecie polskiej służby zdrowia. Artykuł z przedstawieniem objawów poprzedzających konkretną chorobę, którą czytelnik u siebie dostrzega, może później pomóc mu lepiej zakomunikować swoje obawy specjaliście. Natomiast dotarcie w sieci do drobiazgowego opisu zabiegu wytłumaczonego niemedycznym językiem pomoże oswoić pacjenta z przebiegiem planowanej operacji i zredukować stres przez nią wywołany.

Warto subskrybować portale z ciekawostkami o zdrowiu, ponieważ poza informacjami o najpopularniejszych chorobach, które mogą nas dotknąć, często znajdziemy tam wiele artykułów podpowiadających jak w prosty sposób wprowadzić drobne zmiany do swojego stylu życia, aby uczynić go zdrowszym i mniej obciążającym organizm. Popularne są serwisy przybliżające wartości odżywcze poszczególnych produktów żywnościowych czy prezentujące różne zestawy prostych ćwiczeń. Należy jednak pamiętać, że jeśli potrzebujemy specjalistycznej diety z powodu nadwagi lub choroby wykluczającej pewne artykuły żywieniowe, powinniśmy się zgłosić do specjalisty a nie układać jadłospis na podstawie informacji znalezionych w internecie. Podobnie z ćwiczeniami – jeśli odczuwamy chroniczny ból, to lekarz powinien znaleźć jego przyczynę i zasugerować odpowiednie ćwiczenia na jego złagodzenie lub skierować do rehabilitanta.

Portal o zdrowiu Revelare.pl