Malarstwo komputerowe – jakie oprogramowanie jest niezbędne

Kurs Adobe Photoshop - poznaj aktualną ofertę.

Sztuka nie pozostaje w tyle i od lat próbuje dotrzymać kroku rozwojowi cyfrowemu. Predyspozycja do malarstwa tradycyjnymi sposobami teraz nie jest już jedynym warunkiem, aby znaleźć zatrudnienie w branży filmowej czy gamingowej, gdyż te gałęzie rozrywki do kreowania świata przedstawionego i postaci wykorzystują przede wszystkim profesjonalne oprogramowanie komputerowe. Mając tego świadomość mnóstwo początkujących artystów rozpoczynając swoją przygodę z malarstwem błyskawicznie stara się poznać znane programy, używane na co dzień w malarstwie komputerowym.

Z jakiego oprogramowanie do malarstwa cyfrowego korzystają obecnie twórcy

Istnieje dużo programów używanych do malarstwa cyfrowego, czyli do tzw. digital paintingu. Jednym z najpopularniejszych z nich jest Photoshop od Adobe, który pomimo że powstał jako narzędzie do obróbki zdjęć, szybko stał się ulubionym softwarem artystów i game devów. W rezultacie powodzenia Photoshopa powstały kolejne analogiczne programy, jak m.in. Clip Paint Studio, ArtRage czy Corel Painter, w których dzięki wykorzystaniu różnego rodzaju cyfrowych pędzli można tworzyć prace przypominające malunki wykonane farbami akwarelowymi, gwaszem lub farbami olejnymi. Malarstwo cyfrowe daje artystom większą wolność – twórca ma możliwość cofnięcia niefortunnych pociągnięć pędzla, jak również ponosi mniejsze wydatki. Cyfrowe farby wszak się nigdy nie kończą!

Kurs malarstwa cyfrowego online to nie tylko nauka najważniejszych funkcji programu

Zasadniczo lekcje malarstwa cyfrowego odbywa się podobnie jak opanowywanie tradycyjnych technik malarstwa. Naturalnie pierwsze próby można podjąć samodzielnie, lecz żeby rozwinąć maksymalnie swój warsztat, a jednocześnie poznać wszelkie opcje oprogramowania oraz niezbędne techniki korzystania z pędzli, należy wykupić kurs opracowany przez wykwalifikowanego instruktora. Jeżeli w sąsiedztwie twojego miejsca zamieszkania nie funkcjonuje szkoła rysunku, która oferuje szkolenie z digital paintingu, możesz kupić dostęp do rozlicznych kursów Photoshopa przez internet. Spektrum tematów jakie analizują takie kursy jest rozległe i nie uczą one jedynie podstaw funkcjonowania oprogramowania. Ważne jest jednak, żeby decydując się na kurs digital paintingu online znaleźć taki, który pozwala kursantowi na konsultacje z twórcą szkolenia.

Dane teleadresowe:
Digitalownia Studio Grafiki 2D i 3D
Workshop Kraków Sp. z o.o.
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 797-274-186
E-mail: [email protected]