Poznaj narzędzia i funkcje Blendera – dla kogo kurs modelowania 3D?

Modelowanie 3D - uzupełnij swoje wiadomości!

Świat rysunku bezustannie się rozwija i coraz częściej artyści odchodzą od tradycyjnych metod na rzecz tworzenia swoich dzieł tylko cyfrowo. Dostępne oprogramowanie graficzne daje twórcom nie tylko swobodę sporządzania grafik 2D, ale również odwzorowania obiektów 3D. Zapoczątkowanie nauki modelowania 3D nie wiąże się w tej chwili wielkimi kosztami – można bowiem zainstalować program Blender, który daje niesamowite możliwości tworzenia animacji i trójwymiarowych obrazów, a który zarazem jest całkowicie bezpłatny.

Nauka modelowania 3D samemu jest frustrująca

Korzystania z każdej aplikacji można nauczyć się samemu, lecz proces ten trwa w takim przypadku dłużej i nierzadko jest niezmiernie irytujący. Właśnie dlatego zapisanie się na kurs modelowania 3D przyniesie sporo korzyści przede wszystkim tym, którzy niedawno poznali Blender. Rozpoczynanie pracy z kolejnymi narzędziami oraz funkcjami czy nanoszenie różnorodnych efektów świetlnych i tekstur na modelowany obiekt będzie szybsze, jeśli odbywać się będzie pod okiem wykwalifikowanego nauczyciela. Instruktor na bieżąco prowadzi korektę projektów wykonywanych przez uczestnika kursu zwracając uwagę na detale, które należy poprawić oraz proponując ku temu stosowne rozwiązania. Jak w przypadku każdego kursu dobrze jest, żeby przebiegał on w jak najmniej licznych grupach, co pozwoli instruktorowi na poświęcenie każdemu uczestnikowi pełnej uwagi.

Modelowanie w Blenderze 3D dla artystów jak i miłośników animacji

Tworzenie modeli oraz animacji 3D jest w dzisiejszych czasach umiejętnością poszukiwaną i cenioną szczególnie w branży gier wideo, projektowej i filmowej. Poznanie programu Blender 3D poszerza tym samym przyszłe perspektywy zawodowe. W trakcie kursu tworzy się wstępne profesjonalne dzieła, które potem można bez skrępowania dodać do swojego portfolio. Nie oznacza to natomiast, iż kursy modelowania 3D przeznaczone są tylko do osób, które pragną pracować zawodowo np. w branży filmowej i wiążą z tym swoją karierę zawodową. Spory procent uczestników tego typu kursów to po prostu amatorzy i artyści, którzy chcą rozwinąć swoje obecne umiejętności bądź spróbować nowych form wyrażania siebie.

Dane teleadresowe:
Pracownia Domin Kraków
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 517 230 274
E-mail: [email protected]