Warsztaty kulinarne dla dzieci uczą poprzez świetną zabawę

warsztaty kulinarne dla dzieci kraków

Dzieci kochają pomagać nam w gotowaniu – podawać i wybierać składniki czy ozdabiać ciasta. Chciałabyś podsycić fascynację Twojego malucha? Zapisz je na kursy gotowania dla dzieci. Od nas dowiesz się, jak wyglądają takie lekcje.

Kurs gotowania dla dzieci – czy warto zapisać na niego dziecko?

Warsztaty kulinarne dla dzieci są przeznaczone dla pociech w przedziale wiekowym od sześciu do dziesięciu lat. W trakcie kursu dzieci rozwijają swoją kreatywność oraz uczą się niezależności i co jest bardzo ważne – zyskują praktyczne umiejętności. A w tym samym czasie kapitalnie się bawią. Dobieranie oraz mieszanie ingredientów, łączenie niecodziennych smaków oraz ćwiczenie nieskomplikowanych przepisów – całość sprawia, iż maluchy ochoczo gotują i stają się bardziej świadome w kuchni. Dzieci zapoznają się również z zasadami, jakich powinno się przestrzegać w kuchni, co niewątpliwie wpływa na ich bezpieczeństwo podczas kucharzenia. W warsztatach asystują też rodzice, jest to więc wspaniała sposobność do spędzenia kilku godzin wspólnie z potomkiem. Opiekunowie mogą obserwować kulinarne wysiłki swoich dzieci, a potem poczęstować się tym, co upichciły.

Jak przebiega kurs gotowania dla dzieci?

Spotkania prowadzone są przez 3 godziny zegarowe i organizowane są w Krakowie. W trakcie kursu uczestnicy przyrządzają deser oraz danie główne. Młodzi adepci kuchennego rzemiosła mogą wybrać przysmaki włoskiej kuchni – podjąć próbę upieczenia aromatycznej, ozdobionej świeżymi dodatkami tradycyjnej pizzy, albo przyrządzić pyszny makaron na słono lub słodko. W trakcie kursu grupa przygotowuje również pyszny deser – mus z mascarpone oraz polewą. Lekcja połączona z zabawą to świetny sposób na wykorzystanie wolnego czasu, a samodzielne przygotowywanie ulubionych dań przynosi dzieciakom sporo szczęścia. Nawet bardzo krnąbrny maluch będzie z zaangażowaniem przykładać się do ozdabiania deseru bądź przyrządzania idealnej pizzy. Warsztaty kulinarne dla dzieci prowadzi wykwalifikowany szef kuchni, który ma wieloletnie doświadczenie i doskonałe podejście do dzieci.

Dane teleadresowe:
Warsztat Qulinarny
ul. Okulickiego 51 lokal 282
31-637 Kraków

Mob.: +48 662 311 637, +48 507 771 680
E-mail: [email protected]