Atrakcje Sri Lanki – co warto zobaczyć na Cejlonie?

Więcej szczegółów o Sri Lance

Mimo, że nad Bałtykiem oraz w rodzimych Tatrach jest wiele malowniczych miasteczek, w których można w w aktywny sposób spędzić wczasy, czasem pragniemy po prostu wyjechać w jakieś egzotyczne kraje i przenieść tradycyjny odpoczynek na zupełnie inny poziom. Idealnym pomysłem jest wyjazd do Azji, dlatego że tamtejsze zwyczaje oraz kultura są całkiem odmienne od europejskich, wobec tego turyście z Polski przyniosą mnóstwo jedynych w swoim rodzaju doznań. Taką poszerzającą horyzonty eskapadą na pewno będzie wyjazd do “olśniewającego kraju” czyli na Sri Lankę, bo tak przekłada się tę nazwę z sanskrytu.

Lenistwo na plaży lub intensywne zwiedzanie – atrakcje Sri Lanki

Sri Lanka to nieduży kraj umiejscowiony na wyspie Cejlon i sąsiednich drobniejszych wysepkach, zatem zrozumiałe, że większość europejczyków za najważniejszą atrakcję uważa jej rozległe wybrzeża oraz możliwość zobaczenia jednej z najwspanialszych raf koralowych na Ziemi. Cejlon słynny jest także z rozległych pól herbaty, której produkcja jest głównym sektorem gospodarki Sri Lanki. Jednak jest to także państwo, które w swoim zakrytym dżunglą centrum ukrywa wiele zabytków krajobrazowych i historycznych, co nie powinno zdumiewać, dlatego że historia tego kraju sięga przeszło 3 tys. lat.

Co zatem warto zwiedzić na Sri Lance? Podróżujący na tę wyspę powinni przede wszystkim zobaczyć Szczyt Adama, cel pielgrzymek kilku religii, odwiedzić buddyjskie świątynie, w tym jedną z najbardziej znanych – świątynię Świętego Zęba Buddy, zwiedzić królewski ogród botaniczny i, oczywiście, zajrzeć do sierocińca słoni ewentualnie zobaczyć je w naturalnym środowisku w Parku Narodowym Yala sławnym też ze swoich bawołów, krokodyli oraz niedźwiadków wargaczy. Nie można również spędzić wczasów na Sri Lance i nie sprawdzić jak uprawiana jest herbata i nie napić się filiżanki najwspanialszego Earl Grey’a w życiu. Obowiązkowo należy także przejechać się specyficznym lankijskim pociągiem.

Wycieczka na Sri Lankę – jak ją zaaranżować?

Na Cejlon można wyjechać w dużej grupie turystów z tradycyjnym biurem podróży, jednak najwspanialszy urlop na Sri Lance to te zaplanowane w oparciu o nasze osobiste zainteresowania. Taki urlop szyty „na miarę” przygotowuje biuro Relaksmisja z Krakowa, które sięgając do swojego doświadczenia jest w stanie dopasować harmonogram urlopu do wymagań dowolnego turysty.

Dane teleadresowe:
Relaksmisja
ul. Józefińska 4/3
30-529 Kraków

Tel.: +48 535-735-257
E-mail: [email protected]