Góry nie są dla osób leniwych – o aktywnych wyprawach

Oferta wycieczek dla aktywnych w rozsądnej cenie. Przekonaj się co dla Ciebie mamy.

Są dwie grupy ludzi: pierwsi uwielbiają czas wolny spędzać na błogim lenistwie, a drudzy każdy urlop chcą zaplanować sobie tak, aby zrobić coś nadzwyczajnego, czego wcześniej jeszcze nie przeżyli. Specjalnie dla tych ostatnich agencje turystyczne przygotowują nietuzinkowe oferty wycieczek dla aktywnych.

Aktywne wyprawy – wspaniała sposobność, by przyswoić sobie przydatne umiejętności

Aktywne wyprawy to pieczołowicie zorganizowane parodniowe wycieczki dla tych, którzy chcieliby zobaczyć różne regiony naszej ojczyzny oraz świata z kompletnie nowej perspektywy. Scenariusz takich podróży jest wypełniony porywającymi atrakcjami, których zwyczajny wczasowicz nie uświadczy z pozycji wygodnego siedziska na ganku dzierżawionego domku w górach. Wyprawa dla osób poszukujących ciekawych wrażeń to dodatkowo kapitalna sposobność, by nabyć kolejne kwalifikacje, gdyż nierzadko łączy się ze szkoleniami niezbędnymi do opanowania reguł przeżycia na danym terenie. Na wycieczce w góry można m.in. dowiedzieć się, jak używać raków i czekana czy jak poruszać się po via ferratach. Partycypanci poznają procedury survivalu, jak również tego, jak zachować się w zagrażających życiu okolicznościach, które mogą się im przydarzyć, czyli np. w razie lawiny. Należy też zaznaczyć, iż taka wycieczka w góry pełna jest ciężkich wyzwań wymagających zaufania i współpracy pomiędzy uczestnikami, co może skutkować zawiązaniem wieloletnich znajomości.

Wycieczki dla aktywnych to nie tylko góry w Polsce

Atrakcyjne wycieczki, które będą wymagały od nas odpowiedniej wytrzymałości fizycznej, to przede wszystkim wyprawy w góry, w tym m.in. w góry wysokie, a kierunkiem są wierzchołki w dalekich i bliskich zakątkach globu. Osoby bez doświadczenia w wyprawach po górach, ale z odpowiednią kondycją, mogą zapisać się m.in. na trekking po Podhalu i wejść cztery najbardziej znane szczyty tego regionu: Giewont, Trzy Korony, Babią Górę i Turbacz. Mogą też odwiedzić Sycylię, gdzie będą podziwiać wulkan Etna, miejscowe parki narodowe i odwiedzą zachwycające miasta tej wyspy – Palermo, Katanię oraz Trapani. Lecz Europa to nie jedyne kraje, dostępne dla niedoświadczonych globtroterów – bez problemu poradzą sobie też podczas wycieczki do Namibii lub w Himalaje.

Dane teleadresowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]