Antena naziemna – bez niej telewizor jest bezużyteczny

Dowiedz się więcej o antenie DVB T na www.telmor.pl.

W ogromnej większości domów dostrzec można odbiornik telewizyjny. Większość z nas nie potrafi wyobrazić sobie funkcjonowania bez telewizji. By jednak telewizor nie okazał się bezużytecznym urządzeniem, należy zainwestować również w wysokiej jakości antenę. Najlepszym rozwiązaniem okazuje się być antena naziemna, nazywana też anteną DVB-T, która doskonale sprawdza się w rozmaitych sytuacjach.

Antena naziemna – w czym można wybierać?

Wybór anten naziemnych jest dziś wyjątkowo duży. W sklepach znajdują się anteny kierunkowe VHF/DVB-T i UHF/DVB-T, pokojowe lub siatkowe anteny DVB-T oraz anteny DIGIT i ASR – DVB-T. Dzięki zamontowaniu anteny naziemnej możliwa staje się zamiana fal elektromagnetycznych na sygnał o charakterze elektrycznym. Dzięki nim możliwy jest odbiór naziemnych sygnałów telewizyjnych zarówno w sieciach kablowych, które mają charakter zbiorowy, jak i w instalacjach antenowych o charakterze indywidualnym. Znajdujące się aktualnie w sprzedaży anteny DVB-T charakteryzują się głównie prostotą montażu. Bez żadnych problemów poradzi sobie z nim każdy, kto chociaż parę razy miał w rękach narzędzia potrzebne przy majsterkowaniu. Anteny naziemne, które dzisiaj oferują nam producenci, cechują się też świetną odpornością na wpływ niekorzystnych czynników pogodowych. To właśnie dlatego umożliwiają odbiór programów telewizyjnych na najwyższym poziomie przez naprawdę długi czas.

Antena naziemna – co trzeba uwzględnić przy jej wyborze?

Wielki wybór anten tego typu sprawił, że trzeba mocno przemyśleć wybór anteny, którą chcemy kupić. Należy pamiętać, że pod uwagę trzeba brać szereg czynników, rzutujących na jakość odbieranego sygnału. Istotna jest przede wszystkim odległość, w jakiej umiejscowione są nadajniki. Informacje dotyczące położenia nadajników szybko wyszukamy w Internecie. Liczy się też moc pracy nadajnika, a także jego kierunkowość. Uwzględnić powinno się w każdym przypadku ułożenie terenu, który dzieli nadajnik od miejsca ulokowania antena naziemna. Wielkie znaczenie ma również to, czy mieszkamy w mieście czy raczejna terenie otwartym.

Dane teleadresowe:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]