Części do Citroena – gdzie je kupić?

Citroen części zamienne, oryginalne części Citroen

Citroen jest marką ze stuletnią tradycją, od dekad lubiana przez rodzimych kierowców. Jej samochody w Polsce są cenione z uwagi na przystępną cenę, wysoką dostępność oraz przede wszystkim za znaczną liczbę warsztatów specjalizujących się w ich serwisowaniu. Największą popularnością cieszą się takie modele jak C-Crosser, Jumper, C-Elysse, C7, C8, Saxo, Xsara, Nemo i Xantia. Rzecz jasna, tak jak auta pozostałych marek, nie są one bezawaryjne, dlatego właściciele samochodów z francuskiej stajni powinni być gotowi na to, iż prędzej czy później będą zmuszeni nabyć części zamienne.

Części zamienne Citroen – co kupujemy najczęściej?

To, jakie części najczęściej odmawiają posłuszeństwa jest zależne głównie od konkretnego modelu – każdy z nich ma odrębną specyfikę, z której powstają inne awarie. Na początku trzeba na pewno napomknąć o substancjach chemicznych, które ulegają zużyciu w wyniku normalnej eksploatacji pojazdu. Są to najczęściej czynnik chłodniczy w klimatyzacji, płyn chłodniczy, płyn hamulcowy oraz olej silnikowy. Systematycznych wymian, których z uwagi na bezpieczeństwo nie należy ignorować, wymagają również moduły układu hamulcowego: tarcze i klocki.

Jak niedrogo i łatwo zdobyć części do Citroena?

Najodpowiedniejszym wyborem są zawsze oryginalne części Citroen – te nieautoryzowane, często pochodzące z chińskich manufaktur, w wielu przypadkach cechują się niższą jakością, co niekorzystnie wpływa na bezpieczeństwo i komfort jazdy. Dlatego posiadacze aut Citroen części zamienne powinni nabywać w sklepach specjalizujących się w sprzedaży modułów do francuskich samochodów. Jeśli w sąsiedztwie żaden z podobnych nie działa, wszystkie niezbędne części można zamówić przez internet.

Dane teleadresowe:
France-car F.H.U. "RS" Rafał Socha
ul. Rusznikarska - Deptak 6
31-261 Kraków

Tel.: +48 (12) 415-33-99
Mob.: +48 600-815-815
E-mail: [email protected]