Dobra kawa w domu taniej niż w kawiarni – o kapsułkach do ekspresu

Szukasz kapsułek do kawy? Skieruj się na ten adres.

Wielu z nas nie wyobraża sobie poranka bez filiżanki gorącej, aromatycznej kawy, która w kilka chwil stawia na nogi i przygotowuje na następny dzień pracy. Przy dobrej kawie relaksujemy się również z przyjaciółmi, podjadając ciastka galeriach handlowych i plotkując o współpracownikach czy dyskutując o ostatnich wydarzeniach w polityce. Napój ten jest nam znany od kilkuset lat, ale nadal pijemy go na ogół w dwóch wariantach: z mlekiem lub bez. Dlaczego? Ponieważ tak jest najszybciej i najwygodniej.

Kapsułki z kawą równie dobra jak w kafejce

Gdy chcemy wypić kawę z dodatkami, z rzadkich odmian lub fantazyjnie sporządzoną udajemy się na ogół do kawiarni, bo niewielu z nas ma umiejętności pozwalające na przygotowanie rozmaitych napojów kawowych. Nie potrafimy dobrać właściwej mieszanki kawy do danego napoju, nie znamy stosunku kawy do mleka i wody, toteż nie wiemy jak zamienić espresso w idealne macchiato, cappuccino czy latte. Dlatego modna od dekad, a w Naszym kraju faktycznie dopiero w kilku ostatnich latach, stała się kawa w kapsułkach, którą można przyrządzić w kilka minut w niewielkich dedykowanych ekspresach. Dlaczego tak polubiliśmy kapsułki do kawy? Przede wszystkim dlatego, iż posiadając ekspres na kapsułki nie musimy martwić się o pilnowanie procesu parzenia napoju. W kapsułkach znajduje się perfekcyjnie odmierzona porcja kawy, aromatów oraz ewentualnych dodatków, a naszym zadaniem jest tylko położenie kapsułki z kawą w pojemniku, dodanie do ekspresu właściwej ilości wody, podsunięcie filiżanki lub kubka o odpowiedniej objętości i odczekanie kilkunastu sekund, aż urządzenie wykona całą robotę za nas.

Kapsułki kawy do ekspresu – aromatyczna kawa w rozsądnej cenie

Ekspresy na kapsułki z kawą nie są kosztowne – nieduże modele, które pomieszczą się na blacie kuchennym, można kupić już za 300 zł. Same kapsułki do ekspresu to również nie jest znaczny koszt. Jeśli przeliczyć koszt jednej kawy, to np. latte można przyrządzać w domu za niecałe 1,10 zł. Koszt waha się rzecz jasna w zależności od producenta kapsułek, ale w porównaniu z tożsamym napojem podawanym w kafeterii, jest to często ok 15% ceny, jaką zapłacilibyśmy na mieście. Cena kawy w kapsułkach jest z pewnością ich znaczną zaletą. Amatorzy kawy jednakże zastanawiają się częstokroć czy kupując ekspres jednej firmy nie zostaną ograniczeni do kupna kapsułek z kawą tylko od danego producenta. To bezzasadne niepokoje. W tej chwili do wszystkich popularnych systemów, takich jak Nescafe Dolce Gusto, Nespresso czy Tchibo Cafissimo można kupić pasujące kapsułki.

Dane teleadresowe:
Sklep internetowy Cafessima
ul. Stawki 6/121
00-193 Warszawa

Tel.: +48 22 122-88-73
E-mail: [email protected]