Kaski i toczki jeździeckie – bezpieczeństwo przede wszystkim

Jeśli szukasz kasku do jazdy konnej, skieruj się tutaj.

Jazda konna jest jedną z tych dyscyplin sportowych, w których zagrożenie upadkami jest szczególnie duże. A te, z uwagi znaczną wysokość i prędkość, bywają naprawdę niebezpieczne. Na uszkodzenia podatna jest szczególnie głowa dżokeja, która obligatoryjnie powinna być dobrze chroniona. W sklepach z artykułami dla entuzjastów jeździectwa można kupić 2 rodzaje zabezpieczeń głowy – kaski oraz toczki do jazdy konnej. Ale które z nich gwarantują lepszą ochronę? Co warto wiedzieć któregoś z tych produktów?

Kask czy toczek jeździecki? Co wybrać?

Pierwszym jeździeckim nakryciem głowy była zwykła, myśliwska czapka. Jej fason był wzorem dla powstania toczków. Współczesny toczek jeździecki jest na ogół wyprodukowany z włókna szklanego i stanowi formę pośrednią między kaskiem, a tradycyjną czapką. Nie gwarantuje jednakże tak dobrej ochrony jak kask, dlatego rekomendowany jest raczej przy rekreacyjnej jeździe o niedużej prędkości. Pod tym względem dużo lepiej spełnia swoje zadanie kask jeździecki, który jest stosowany przez wyczynowych sportowców i ma atesty odpowiednich organizacji – w Polsce jest to Polski Związek Jeździecki.

Kupujemy toczek lub kask jeździecki

Najważniejsza kwestia przy doborze kasków do jazdy konnej to bezpieczeństwo. Kask powinien posiadać odpowiednie atesty oraz pozwalać na regulację swojego rozmiaru bądź być idealnie dostosowany do kształtu głowy dżokeja. Do kasku należałoby dokupić akcesoria – przede wszystkim pokrowiec, który ułatwi jego przenoszenie i ustrzeże od zabrudzeń. Nabywając kask nie należy też iść na kompromis. Tym samym, jeżeli w naszym mieście nie dostaniemy pasującego nam modelu, warto kupić go w sklepie internetowym.

Dane teleadresowe:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]