Kontenery a rodzaj składowanych odpadów

Jeśli potrzebujesz kontenerów otwartych, powinieneś odwiedzić tę stronę.

Na rynku można nabyć w najróżniejsze modele kontenerów stalowych na odpady. Te najprostsze sprawdzają się jako kontener na gruz lub złom, a także przy gromadzeniu ziemi czy odpadów opakowaniowych. Istnieje jednak mnóstwo typów odpadówwymagających zastosowania kontenerów specjalnych. Na tle pozostałych różnią się one odmienną konstrukcją oraz dodatkowymi uszczelnieniami i wzmocnieniami. Które substancje można składować w kontenerach specjalnych? Jakie ich rodzaje oferują producenci i czym cechują się konkretne modele?

Kontenery na odpady – typy i ich najczęstsze zastosowanie

Kontenery powinny być przystosowane do specyfiki przechowywanych i transportowanych w nich odpadów. Na przykład kontenery budowlane zaprojektowano z myślą o takich odpadach jak rozebrane elementy drzwi i okien, złom, gruz, jak również stare płytki ceramiczne lub parkietowe – zwykle służy do tego kontener otwarty. W zakładach drzewnych bądź produkujących granulaty z tworzyw sztucznych najlepiej sprawdzają się zaś kontenery stalowe z podajnikiem ślimakowym zapobiegającym rozsypywaniu się zawartości. Do magazynowania odpadów w formie płynnej lub półpłynnej najlepiej nadają się kontenery uszczelniane.

Kontenery plandekowe – szybki rozładunek

Do składowania ładunków o dużych rozmiarach, które nie są odpadami lub wymagają selektywnego rozładunku, najodpowiedniejszym rozwiązaniem są kontenery plandekowe. Ich szkieletowa konstrukcja jest powleczona plandeką, po rozsunięciu której (prawie identycznie jak przy firance) możliwe jest momentalne rozładowanie kontenera. Tego rodzaju kontenery produkowane są głównie dla magazynów oraz przedsiębiorstw transportowych.

Dane teleadresowe:
EKOMBUD Sp. z o.o.
ul. Partyzantów 24D
32-700 Bochnia

Tel.: +48 (14) 612 24 78
Mob.: +48 602-412-696
E-mail: [email protected]