Lekkostrawna i wysokoodżywcza karma – o meszu dla koni

Zamów mesz.

Mesz to karma o wysokiej wartości odżywczej, która może być dawana każdemu koniowi bez względu na jego ogólny tryb życia i poziom aktywności. Co kluczowe, mesz jest łatwo przyswajalny i dostarcza ustrojowi konia substancje, których rolą jest między innymi uregulowanie procesu trawienia oraz ochrona układu trawiennego.

Mesz – składniki kupisz w sklepie bez trudu

Przygotowanie meszu dla konia samodzielnie jest zadaniem raczej czasochłonnym, jednak nie jest to nadmiernie trudne, a składniki do jego ugotowania są są łatwo dostępne. Bazą każdego meszu dla koni są siemię lniane, owies oraz otręby pszenne. W części przepisów na mesz wymienia się sól, ale lepiej podać ja zwierzęciu w jako lizawkę, która da mu więcej frajdy. Do przytoczonych powyżej produktów do meszu można dorzucić wiele frykasów uwielbianych przez konie, jak cząstki bananów, kminek, pietruszka, rozmaryn oraz koper. W sieci można wyszukać sporo różnych przepisów na mesz dla koni, od niesłychanie prostych do takich z ogromną listą komponentów. Dobrze przetestować kilka z nich, aby odkryć, który ostatecznie będzie smakował naszemu zwierzęciu.

Jak często serwować mesz zwierzętom zdrowym i chorym?

Wypada nadmienić, że zaleca się karmić meszem zdrowe zwierzęta mniej więcej 2 razy w tygodniu, natomiast koniom chorym na wrzody, kolki oraz inne schorzenia związane z trawieniem, weterynarze rekomendują taki posiłek częściej, także każdego dnia. Nader istotne jest, by mesz serwować koniom letni. Dlaczego? Bazowy ingredient meszu, to jest siemię lniane, po podgrzaniu produkuje śluz, który potem powleka ściany jelit oraz żołądka zwierzęca, co w konsekwencji zwalcza podrażnienia i stany zapalne. Ze względu na fakt, że preparacja meszu pochłania z reguły 4 godziny, w sklepach dostępne są gotowe mieszanki, które po dodaniu ciepłej wody można po kilku minutach podawać zwierzętom.

Dane teleadresowe:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]