Masaż obrzękłych kończyn w domu – o aparacie do drenażu limfatycznego

Chcesz zamówić domowe urządzenie do drenażu limfatycznego? Sprawdź https://carepump.pl.

Drenaż limfatyczny to technika masażu, której intencją jest usprawnienie obiegu limfy w organizmie. Drenaż manualny opracowano w Danii w trzeciej dekadzie XX w. – to zbiór różnorodnych chwytów terapeutycznych, między innymi ruchów czerpiących oraz obrotowych, których częstotliwość i siłę fizjoterapeuta dopasowuje indywidualnie do punktu masażu oraz stanu zdrowia pacjenta.

Sprzęt do masażu limfatycznego – wskazania do używania

W ostatniej dekadzie w gabinetach fizjoterapeutów często wykorzystywane są aparaty do presoterapii odtwarzające masaż ręczny. Taki sprzęt składa się z specjalnych mankietów podzielonych na komory, które wsuwa się na obrzękłe kończyny dolne albo górne. Poprzez napełnienie powietrzem kolejnych przegród mankiet uciska kończynę, stymulując tak cyrkulację chłonki. Jest wiele zaleceń do korzystania z zabiegu masażu limfatycznego. To zwłaszcza zastoje i obrzęki limfatyczne, zwyrodnienia stawów, a także obrzęki pooperacyjne (przykładowo po operacji tarczycy lub mastektomii) obrzęki lub powstałe w wyniku urazów. Korzysta się z niego też w medycynie estetycznej – wspomagająco w trakcie procesu odchudzania oraz jako pomoc w likwidacji cellulitu. Presoterapia stała się także dość popularna w świecie profesjonalnego sportu, przede wszystkim jako etap regeneracji powysiłkowej.

CarePump – sprzęt do drenażu limfatycznego do użytku domowego

Ogromne możliwości wykorzystania urządzeń do masażu limfatycznego przysłużyło się pozytywnie do rozwoju tych aparatów. Dziś osoby cyklicznie stosujące tę formę masażu mogą wykonać zabieg w we własnym domu, za sprawą mobilnych aparatów Move4, Move6 oraz Move8 marki CarePump. Domowe aparaty do masażu limfatycznego tego producenta wyróżniają parametry podobne do sprzętu stosowanego na co dzień w gabinetach fizjoterapeutycznych. Cyfra w nazwie modelu oznacza liczbę komór znajdujących się w mankietach – im więcej przedziałów, tym skuteczniejszy jest masaż. Aparaty CarePump nie zabierają wiele miejsca oraz są dość lekkie, zatem bez trudu można wziąć je w podróż, przykładowo na zawody sportowe.

Co ważne, poddanie się zabiegowi masażu uciskowego powinno być zawsze skonsultowane z lekarzem. Nie rekomendujemy postanawiać o tym na własną rękę, bowiem występują przeciwwskazania, które uniemożliwiają korzystanie z takiego masażu (to między innymi choroba nowotworowa bądź miażdżyca, które powinno się wcześniej wykluczyć.

CarePump

Mob.: (+48) 721 121 314
E-mail: [email protected]