Materiały do druku 3D.które znajdziesz w ofercie CadXpert

Zobacz, gdzie kupić filament do drukarki 3D.

CadXpert oferuje szeroki wybór materiałów do drukarek 3D: żywice fotopolimerowe, filamenty i inne. Materiały te dzieli się na cztery rodzaje:
– PolyJet – utwardzane promieniowaniem ultrafioletowym ciekłe żywice fotopolimerowe,
– FDM – warstwy ciekłych tworzyw termoplastycznych (filamentów). Wyróżniamy tu 2 podkategorie: FDM do błyskawicznego tworzenia prototypów z niezbyt kosztownych termoplastów oraz przemysłowe FDM służące do zaawansowanej produkcji z funkcjonalnych tworzyw termoplastycznych,
– SLS – materiał poliamidowy spiekany selektywnie,
– SLA – utwardzane promieniem lasera żywice fotopolimerowe o różnorodnych własnościach.

Filament – niezastąpiony w błyskawicznym prototypowaniu

Filament to materiał wykorzystywany do druku 3D w technologii FDM. Ta technologia druku oraz materiał są stosowane do ekspresowego prototypowania z łatwych do modelowania surowców, a także do testowania funkcjonalnego oraz seryjnej produkcji. Jakie filamenty są zwykle stosowane do druku 3D? W większości wypadków sięga się po materiały inżynieryjne (między innymi te niepodatne na pękanie) czy też charakteryzujące się specjalnymi właściwościami (np. ogniotrwałością) oraz proste w obróbce poliestry alifatyczne czyli PLA. Technika druku FDM dotrzymuje kroku wydrukom otrzymanym za pośrednictwem pozostałych metod: wtrysku czy termoformowania. Naczelne atuty filamentów to ogromna dostępność, atrakcyjna cena idąca w parze z dobrą jakością druku, jak również proekologiczny proces ich wytwarzania (nietoksyczny i czysty, dlatego wyprodukowane z jego pomocą prototypy mogą być używane np. w biurach).
W ofercie firmy CadXpert w technologii FDM znajdziemy filamenty:
– elastomery,
– do szybkiego prototypowania,
– inżynieryjne.

Materiały do druku 3D – wykorzystanie fotopolimerów

Pomijając filamenty, w asortymencie firmy CadXpert znajdziemy również inne materiały do druku 3D. W technologii SLA (innymi słowy w stereolitografii) są to m.in. materiały:
– odlewnicze,
– dentystyczne,
– inżynieryjne,
– standardowe.
Jakie zastosowanie ma płynna żywica fotopolimerowa utwardzana wiązką lasera? Niezwykle szerokie. Głównie stosujemy ją w medycynie oraz przemyśle do trójwymiarowego druku modeli koncepcyjnych i prototypów, a także wszelkich detali, w których chcemy uzyskać efekt wygładzonej powłoki.
Natomiast materiały dedykowane dla technologii Polyjet to między innymi:
– imitujące polipropylen,
– gumopodobne,
– medyczne.
PolyJet jest uważana za kompleksową a przy tym niezmiernie precyzyjną technologię druku 3D. Poszczególne warstwy płynnych żywic fotopolimerowych utwardza się kolejno przy pomocy światła ultrafioletowego. Za sprawą swoich cech korzysta się z nich przede wszystkim do sporządzania modeli odwzorowujących wyrób końcowy, inżynieryjnych, koncepcyjnych czy anatomicznych. Z tego materiału produkowane są też opakowania, pojemniki i inne artykuły użytkowe.

Dane teleadresowe:
CadXpert
ul. Ciepłownicza 23
31-574 Kraków

Tel.: +48 (12) 307-25-24
Mob.: +48 607-982-124, +48 501-473-209
E-mail: [email protected]