Rodzaje kontenerów na odpady

Potrzebujesz kontenerów rolkowych? Sprawdź https://ekombud.pl/kontenery-rolkowe/.

Część odpadów nie powinno trafić do pojemników na surowce wtórne lub zmieszane. Dotyczy to zwłaszcza tych, które powstają w trakcie różnych prac budowlanych i renowacji, a także odpadów przemysłowych. Muszą one zostać przetransportowane do wyznaczonego miejsca zbiórki selektywnej, gdzie zostaną przetworzone zgodnie z ustawą o odpadach. W rozlicznych wypadkach mogą jednak wyniknąć komplikacje związane z przechowywaniem i przewozem śmieci. By się przed nimi ustrzec, warto wyposażyć się w kontenery na odpady przystosowane do ich specyfiki.

Specjalistyczne i zwykłe kontenery na śmieci

Najpopularniejsze kontenery otwarte są przystosowane do przechowywania i transportu starych mebli, gruzu, opakowań i pokrewnych odpadów. Poza tym w użyciu są też kontenery uszczelniane, które doskonale zdają egzamin przy wywozie nieczystości płynnych i półpłynnych (między innymi tych generowanych w oczyszczalni ścieków). Uszczelniane łączenia są również wymagane w przypadku kontenerów na śmieci sypkie, jak trociny, granulaty bądź wióry metalowe. Ich załadunek usprawnia zainstalowana fabrycznie podawarka ślimakowa. Najmniej problematyczne do przewożenia są oczywiście kontenery rolkowe, wyposażone w mechanizm usprawniający ich przemieszczanie.

Kontenery stalowe – dla których firm?

Odbiorcami usług producentów kontenerów stalowych są najróżniejsze firmy. Pośród nich można znaleźć między innymi ekipy sprzątające i zajmujące się opróżnianiem piwnic i strychów, przedsiębiorstwa budowlane, jak również wszelkiego typu zakłady wytwórcze. Na kupno kontenerów na śmieci decydują się firmy oferujące usługi wywozu gruzu i odpadów wielkogabarytowych. Użyczają je one klientom, a po zapełnieniu odwożą do miejsca legalnego ich przechowywania lub recyklingu.

Dane teleadresowe:
EKOMBUD Sp. z o.o.
ul. Partyzantów 24D
32-700 Bochnia

Tel.: +48 (14) 612 24 78
Mob.: +48 602-412-696
E-mail: [email protected]