Szukasz urządzeń do zaawansowanego prototypowania? Sprawdź te drukarki 3D

Jeśli szukasz profesjonalnych drukarek 3D, koniecznie sprawdź https://cadxpert.pl/drukarki-3d/.

W asortymencie firmy CadXpert natkniesz się wyłącznie na drukarki 3D od najlepszych producentów tych rozwiązań: FormLabs oraz MakerBot, których CadXpert jest jedynym dystrybutorem, a także Stratasys (jesteśmy autoryzowanym dystrybutorem). Drukarki 3D, które znajdują się w naszym asortymencie, działają m.in. w technologiach: FDM, PolyJet i SLA.

Stratasys – lider branży drukarek 3D

Marka Stratasys jest globalnym liderem branży drukarek 3D. Od przeszło trzech dekad – a konkretnie od 1988 roku – dostarcza klientom najnowocześniejsze technologie oraz maszyny. Oszacowano, że używając drukarek 3D oraz pozostałych produktów Stratasys można zmniejszyć koszty produkcji i czas przeznaczony na proces produkcyjny praktycznie o 90%. Kluczowe idee pracy rzeczoznawców marki Stratasys to zapewnianie najlepszych możliwych drukarek 3D i usług, a także wsparcie merytoryczne oraz techniczna. Najlepiej sprzedające się produkty asortymentu drukarek 3D marki Stratasys to kolekcja F123 Series – urządzenia do zaawansowanego prototypowania, polecane dla przemysłu i biznesu. Nowością w asortymencie CadXpert jest kolekcja F120 – stosunkowo niewielki model drukarek 3D do szybkiego prototypowania z fabryczną precyzją.

Drukarki 3D Formlabs – innowacyjna technologia LFS

Formlabs to kolejny wiodący producent drukarek 3D. Czym wyróżnia się ta firma na rynku urządzeń do druku 3D? Formlabs tworzy niezwykle zaawansowane technologicznie desktopowe drukarki 3D, a także specjalistyczne sposoby przyrostowego wytwarzania, jak m.in. SLA i SLS. Nowością w asortymencie CadXpert jest drukarka Form 3 – model desktopowy, działający w prekursorskiej, autorskiej technologii Low Force Stereolithography (LFS), która stanowi odmianę technologii SLA. Ta drukarka – tak samo jak wszystkie pozostałe urządzenia Formlabs – znamionuje się intuicyjną obsługą oraz funkcjonalną konstrukcją. Czym prekursorska technologia LFS różni się od SLA? Zdecydowanie lepszymi efektami druku z żywic fotopolimerowych: większą precyzją oraz szybkością druku, jak również precyzyjnym odzwierciedleniem najdrobniejszych elementów. W technologii LFS warunki druku są utrzymane na tym samym poziomie, dzięki temu można otrzymać jednakowe prototypy, do czego dąży się najczęściej w masowej, seryjnej produkcji.

MakerBot – druk w technologii FDM

MakerBot wytwarza wysokiej klasy zaawansowane urządzenia do druku 3D, pracujące stosujące technologię FDM. Drukarki 3D tego producenta są szeroko stosowane w rozlicznych sektorach edukacji, przemysłu, biznesu i wielu pozostałych. Najświeższy model, czyli drukarka MakerBot Method X o przemysłowym zastosowaniu, to produkt wspierany przez Stratasys. To sprzęt, który obsługuje materiały dedykowane dla kolekcji MakerBot Method, materiał podporowy Stratasys SR-30 i ABS. W Method X drukowanie odbywa się w zamkniętej komorze podgrzewanej do 100 stopni Celsjusza. Uzyskany wydruk jest dokładny oraz solidny, a podczas procesu wydruku nie dochodzi do przesunięcia się warstw oraz nie występują zniekształcenia.

Dane teleadresowe:
CadXpert
ul. Ciepłownicza 23
31-574 Kraków

Tel.: +48 (12) 307-25-24
Mob.: +48 607-982-124, +48 501-473-209
E-mail: [email protected]