Z jakiego surowca produkuje się worki foliowe?

Potrzebujesz worków foliowych do skrzynek euro e2? Sprawdź https://bit.ly/3yDKkHN.

Folia z polietylenu to materiał, bez którego nie wyobrażamy sobie obecnie życia. Produkuje się z niej nie tylko worki wykorzystywane w domach, ale też produkty foliowe stosowane między innymi w sektorze spożywczym.

Z czego wykonuje się worki foliowe do pojemników euro?

Polimer etenu, czyli polietylen, wykorzystywany jest w szerokim zakresie w przemyśle. Najbardziej rozpowszechniona jego forma to prawdopodobnie worki na śmieci. W ich produkcji stosuje się zarówno polimer etenu o dużej gęstości (oznaczany skrótem HDPE), jak i polietylen małej gęstości (LDPE). HDPE cechuje się większą odpornością mechaniczną oraz wytrzymuje wyższe temperatury, jednak jest mniej przezroczysty. Z folii tego typu wykonuje się między innymi wytrzymałe worki na odpady. Tymczasem LDPE jest bezwonny, przejrzysty i stosunkowo miękki, a przez to nadzwyczaj giętki. Nie jest tak odporny na znaczne temperatury, za to w tych niższych zachowuje swoją sprężystość. Przydaje się to w sektorze spożywczym, w szczególności tam, gdzie przechowuje i dostarcza się żywność w temperaturze poniżej zera, np. w przetwórstwie mięsnym. Dla branży spożywczej z LDPE wytwarza się worki foliowe euro dostosowane do pojemników w kilku rozmiarach. Co ważne, worki z takim przeznaczeniem powinny dysponować certyfikatami dopuszczającymi je do kontaktu z pożywieniem.

Przejrzysta folia pakunkowa, opakowania oraz inne produkty foliowe

Z polimeru etenu wyrabia się także mnóstwo innych artykułów dla rozmaitych branż przemysłu. To przykładowo transparentna folia pakunkowa (też ta termokurczliwą), rury, różnego rodzaju pojemniki, a nawet żagle czy wytrzymałe żyłki. Jest to również surowiec, z którego krajowy producent odzieży ochronnej, spółka Global Food Hygiene, zaprojektował jednorazowe, antystatyczne oraz transparentne peleryny dla fryzjerów. Peleryny wytwarzane są w paru kolorach i w dwóch rozmiarach, a sprzedawane są w formie wygodnej rolki ze zrywkąpasującej do dozowników.

Dane teleadresowe:
Global Food Hygiene D.Urbański Spółka Komandytowa
Kuśnie 41D
98-200 Sieradz

Tel.: +48 43 827 36 66
E-mail: [email protected]