Akcesoria szalunkowe – niezbędne w budownictwie

Dowiedz się więcej o akcesoriach szalunkowych na sklep.abcszalunki.pl.

Akcesoria szalunkowe to podzespoły służące do wzmacniania deskowań i przydają się na wszystkich budowach. Jakie produkty wykorzystuje się w trakcie szalowania? Kiedy warto zaopatrzyć się w nie w sklepach internetowych?

Akcesoria szalunkowe – ich rodzaje i przeznaczenie

Żeby szalunki używane do wykopów, ścienne czy stropowe były wykonane we właściwy sposób, konieczne są właściwe akcesoria szalunkowe. Ich wytwórcy oferują obecnie sporo elementów służących do wzmacniania konstrukcji, między innymi ściągi szalunkowe, napinacze rygla, sworznie napinające, zaciski sprężynowe, klucze do rusztowań i żabek napinających, nakrętki, stożki i korki, listwy fazujące czy pozycjonujące oraz rurki dystansowe. Ściąg szalunkowy, nazwany też ankrą szalunkową, to gwintowany pręt, który pozwala utrzymać odpowiedni rozstaw pomiędzy poszczególnymi płytami szalunkowymi. Ściąg centrujący służy do łączenia narożnika z płytą szalunkową. Do ściągu dodawane są nakrętki motylkowe, talerzowe lub przegubowe. Natomiast żabki napinające stosowane są jako uchwyty umożliwiające złączenie szalunku przy pomocy drutu zbrojeniowego. Żabki zapewniają szczelność konstrukcji po usunięciu szalunków. Wśród akcesoriów szalunkowych istotną rolę pełnią również dystanse, które umożliwiają zachowanie właściwej odległości pomiędzy szalunkiem a prętami. Kupując akcesoria nie sposób pominąć też ocynkowanych nakrętek pasujących do ściągów.

Czy warto kupić akcesoria szalunkowe online?

Szeroka oferta akcesoriów szalunkowych dostępna jest w dobrze wyposażonych sklepach online. Witryny internetowe oferują najwyższej jakości materiały od różnych producentów. Akcesoria szalunkowe pasują do popularnych deskowań Peri, Tekko czy Rasto i można je kupić w rozsądnych cenach.

Dane teleadresowe:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]