Baseny kąpielowe do użytku domowego

baseny, baseny kąpielowe

Basen kąpielowy prawie zawsze kojarzy się z luksusem, lecz jest to też ogromna wygoda, sposób na odpoczynek czy na uprawianie sportu. Na posiadanie basenu więc na pewno warto się zdecydować, pamiętajmy jednak, by stawiać jedynie na najlepsze rozwiązania. Baseny kąpielowe zaprojektowane, wybudowane oraz konserwowane przez profesjonalistów to gwarancja ich funkcjonalności oraz solidności.

Jakie baseny kąpielowe są dostępne na rynku?

Baseny dzielą się na baseny profesjonalne, na przykład do salonów spa lub obiektów sportowych, a także baseny prywatne – przydomowe, wewnętrzne bądź ogrodowe. Podział na baseny wewnętrzne i zewnętrzne to drugie kryterium. W przypadku basenów wewnętrznych potrzebne jest wybudowanie hali basenowej, która powinna spełniać pewne warunki, na przykład tyczące się wytrzymałość materiałów budowlanych na chemię basenową czy wilgotności powietrza. Zatrudnienie profesjonalistów jest więc niezbędne do jego budowy.
Poza tym istnieje wielka ilość rodzajów basenów. Dostępne są rozmaite kształty: płytkie brodziki, baseny prostokątne, okrągłe czy ósemkowe czy długie baseny typu fast lane, świetne dla entuzjastów pływania oraz zwolenników dbania o kondycję. Dostępne są też baseny o różnych konstrukcjach, na przykład modele, które mają całe niecki wpuszczane w ziemię czy też o obniżonym poziomie wody, co prezentuje się bardzo efektownie.

Akcesoria do basenów kąpielowych

Chcąc zminimalizować wydatki, przy projektowaniu i budowaniu basenu można zdecydować się na podstawowe rozwiązania, ale nie zawsze dodatkowe akcesoria generują wielkie wydatki. Pięknie wygląda na przykład oświetlenie basenowe, które podświetla wodę, przez co upiększa też ogród czy halę basenową. Doskonałym wyborem w przypadku basenów zewnętrznych jest dach, który wydłuża sezon kąpieli z 3 do aż 6 miesięcy, a ponadto zapewnia dyskrecję oraz gwarantuje bezpieczeństwo dzieci oraz zwierząt domowych. Jeżeli basen ma służyć przede wszystkim do relaksu, dobrze będzie zamontować specjalne schody. Podobnych artykułów jest jednak znacznie więcej – jedne zwiększają walory funkcjonalne basenu, inne zaś nadają mu bardziej ekskluzywny charakter.

Dane teleadresowe:
Baseny Kąpielowe Biuro Budowy, Projektów i Doradztwa Sp. z o.o.
ul. Rubinowa 2A
44-121 Gliwice

Tel.: +48 (32) 332-69-11
E-mail: [email protected]