Dbasz o środowisko naturalne? Postaw na ekologiczne domy drewniane

Sprawdź, gdzie zamówić ekologiczne domy drewniane, wejdź na http://domygoralskie.com/eko.html.

Jeszcze nie tak wcale dawno temu ogromną popularnością wśród Polaków cieszyły się domy murowane. Budowano na terenie naszego kraju domy z cegły kształtem przypominające zwykłe pudełka. Obecnie wiemy już, że nie są to korzystne rozwiązania. Dlatego coraz chętniej stawiamy na domy z drewna w tradycyjnym stylu. Inspirowane tradycyjnym góralskim budownictwem mają naprawdę dużo zalet.

Ekologiczne domy drewniane: z jakiego powodu są przyjazne dla środowiska?

Domy z drewna od wielu lat uważane są za ekologiczne. Z czego to wynika? Przede wszystkim drewno to materiał odnawialny. Dużo gatunków drzew rośnie wprawdzie naprawdę wolno, ale nie brak plantacji, na których sadzi się je właśnie z myślą o późniejszym wykorzystaniu w budownictwie. Do tego drewno jest stuprocentowo biodegradowalne. Znaczy to, że nie pozostają po nim nawet niewielkie toksyczne odpady, które wpływałyby negatywnie na środowisko naturalne. W domach z drewna nie wykorzystuje się materiałów syntetycznych. Ze względu na świetne właściwości izolacyjne nie trzeba stosować styropianu, by tego rodzaju dom ocieplić. Nie jest wykorzystywana także papa. W efekcie domy drewniane w najmniejszym stopniu nie wpływają na pogorszenie kondycji otaczającego nas środowiska.

Ekologiczne domy drewniane – jakie jeszcze mają zalety?

Domy tego typu doskonale wtapiają się w naturalne otoczenie. Doskonale prezentują w sąsiedztwie majestatycznych gór bądź sielskiego krajobrazu. Panujący w nich mikroklimat zapewnia rewelacyjne samopoczucie tym, którzy zdecydowali się postawić na taki dom. W domach z drewna panuje odpowiednia wilgotność powietrza. Jest ono też bardzo dobrze natlenione. Domy drewniane doskonale nadają się dla osób cierpiących na alergię, astmatyków i osób borykających się z innymi chorobami układu oddechowego. Są trwałe oraz naprawdę piękne. Z całą pewnością zasługują na to, by wybrać je zamiast domów murowanych.

Dane teleadresowe:
"Piczura-Dom" S.C. Leopold Piczura i Stanisław Piczura
34-407 Ratułów nr 392

Mob.: +48 601 965 606, +48 880 861 800, +48 509 372 308
E-mail: [email protected]