Szukasz projektów domów góralskich? To musisz wiedzieć

projekty domów góralskich, domy góralskie

Drewniana zabudowa przez dziesięciolecia była zastępowana przez domy murowane. Obecnie jednak zauważyć można fakt, iż zainteresowanie nimi stopniowo się zwiększa. Rzecz jasna nie jest tak bez przyczyny – domy drewniane wykazują bowiem mnóstwo plusów. Najważniejszym okazuje się na pewno styl – pasują zarówno do willowej, jak i rustykalnej zabudowy. Istotne jest także to, że domy drewniane są przyjazne dla środowiska, bowiem są wznoszone tylko z odnawialnych surowców. Drewno potrafi także pochłaniać promieniowanie wydzielane przez telewizory i filtrować powietrze, co powoduje, iż ich lokatorzy wydajniej się wysypiają oraz chronią swoje płuca.

Projekty domów góralskich i innych

Najpopularniejszym typem domów drewnianych są oczywiście te przywodzące na myśl tatrzańską architekturę. Często wykonywane są z bali, natomiast sposób ich wykończenia odwołuje się do spuścizny Stanisława Witkiewicza. Oczywiście znajdziemy także projekty domów góralskich, które tworzone są w nowoczesnym stylu. Często także spotyka się projekty domów góralskich, które łączą różne stylistyki – na przykład elementy murowane. To sprawia, że projekty domów drewnianych bez strachu można zlecić także, jeśli zamierzamy wznieść je poza górami.

Kto zrobi projekty domów góralskich?

Nie zapominajmy, iż na wygodę mieszkania w domu góralskim rzutuje w szczególności projekt, w myśl jakiego został wzniesiony. Dlatego stawiając na takie wyjście, warto sprawdzić wcześniejsze realizacje twórcy i wyszukać, co myślą o nim poprzedni klienci. Ważne jest, aby w jego portfolio było wiele projektów domów góralskich – przez to zyskamy pewność, że nasze zamówienie będzie odpowiednio wykonane i spełni nasze oczekiwania. Przy poszukiwaniach dobrze też sprawdzić się, czy projektant współpracuje z ekipą, która wzniesie dom – w ten sposób inwestycja przebiegnie szybciej.

Dane teleadresowe:
"Piczura-Dom" S.C. Leopold Piczura i Stanisław Piczura
34-407 Ratułów nr 392

Mob.: +48 601 965 606, +48 880 861 800, +48 509 372 308
E-mail: [email protected]