Wynajem szalunków – dla kogo jest to rozwiązanie?

Wynajem szalunków - na tej stronie znajdziesz więcej informacji o pełnej ofercie.

Szalowanie to jedna z najczęściej wykorzystywanych na budowach technik. Na czym się opiera? Szalunek to swego typu forma, którą wypełnia się betonem – zazwyczaj przy budowie fundamentów. Szalunki zwykle robione są ze sklejki, ale można zaobserwować też wersje wykonane ze stali, a czasem również tworzyw syntetycznych. Innymi niezbędnymi częściami szalunków są dźwigary oraz podpory, które umożliwiają osiągnięcie wymaganych rezultatów. Niestety ze względu na wysokie koszty nie zawsze firmy remontowe mają własne szalunki. Kiedy będą niezbędne, mają szansę bowiem po prostu je wynająć – szczególnie, iż wynajem szalunków to obecnie naprawdę często spotykana usługa.

Wynajem szalunków – dla jakich firm?

Kupno swoich szalunków okaże się dobrym pomysłem dla przedsiębiorstw często otrzymujących zlecenia na wykonanie fundamentów, ponieważ jak przed momentem wspomnieliśmy, będą one do tego absolutnie potrzebne. Jeżeli jednak budowanie fundamentów nie jest główną usługą danej firmy, dobrze rozważyć zalety, które daje nam wynajem szalunków. Dlaczego powinniśmy go wybrać? Głównie z powodów ekonomicznych – wypożyczenie szalunków kilka razy w sezonie jest bardziej korzystne niż ich kupno. Dobrze nadmienić również o funkcjonalności, gdyż trzymanie rzadko wykorzystywanych szalunków może generować pokaźne wydatki.

Wynajem szalunków – jak szukać?

Jeżeli zdecydujemy się na wynajem szalunków, powinniśmy dobrze przemyśleć to, która firma nam je dostarczy. W jaki sposób ją znaleźć? Warto wybrać usługi firmy doświadczonej w sprzedaży sklejki dla firm budowlanych – dzięki temu zyskamy gwarancję tego, że szalunki będą wytrzymałe oraz funkcjonalne. Bardzo ważna okaże się też obsługa kontrahenta – w sytuacji, kiedy coraz bliższy jest czas rozpoczęcia robót nie możemy pozwolić sobie na opóźnienia. W przypadku wątpliwości dobrze natomiast skorzystać z internetu, by sprawdzić, co o usługach danego przedsiębiorstwa piszą dotychczasowi kontrahenci.

Dane teleadresowe:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]