Najpopularniejsze trasy wypraw górskich

wyprawy, wyprawy górskie

Szczyty górskie od niepamiętnych czasów fascynowały ludzi. Pociąga nas ich metafizyka, niesamowite widoki, możliwość stawiania sobie wyzwań, a także aspekt sportowy towarzyszący zdobywaniu następnych szczytów i pokonywaniu trudnych technicznie tras. Nie dziwi więc to, iż wspinaczka, turystyka górska czy trekkingi od lat cieszą się nieprzerwaną popularnością. Wielostopniowa skala trudności poszczególnych tras sprawia, iż każdy – także kompletny nowicjusz – znajdzie w górach coś dla siebie. Kłopotów może jednakżeprzysporzyć sama organizacja wyprawy.

Aranżowanie wyprawy górskiej poza granicami Polski

Napomknięte kłopoty mogą okazać się wyjątkowo uciążliwe w przypadku wyprawy mającej miejsce w zagranicznych łańcuchach górskich – głównie tych bardzo dalekich od naszego kraju. W takich sytuacjach warto skorzystać z usług podmiotów w profesjonalny sposób planujących wyprawy dla himalaistów. To, iż wyprawy te nadzoruje je wytrawny przewodnik, nie znaczy jednakże, że każdy może w nich uczestniczyć. W zależności od poziomu trudności poszczególnej wyprawy, niezbędne jest doświadczenie nabyte w wysokich górach – od stopnia bardzo zaawansowanego po podstawowy.

Wyprawy górskie – popularne destynacje

Największą popularnością wśród sympatyków wypraw górskich cieszą się oczywiście Himalaje i Karakorum, jednak z uwagi na wysoki poziom trudności i spore koszty nie każdy sympatyk trekkingów decyduje się na taki wyjazd. Dużo tańsze są wyprawy górskie w Alpy i wschodnie Karpaty, a także te koncentrujące się na zdobywaniu szczytów Kaukazu na czele z Kazbekiem oraz Uralu. Ponadto polskie firmy organizują też wyprawy w Andy (Ameryka Południowa) i w góry na Alasce (Ameryka Północna).

Dane teleadresowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]