Szlaki trekkingowe w Dolomitach

Więcej na temat Dolomity trekking na https://www.exploruj.pl/gora/dolomity/.

Pasjonaci czynnego spędzania wolnego czasu na pewno przebyli prawie wszystkie trasy trekkingowe w naszym kraju, które położone są w Bieszczadach, w Tatrach oraz w Karkonoszach. Zdecydowanie wywołują one zachwyt, jednakże osoby, które chętnie praktykują ten rodzaj aktywności po jakimś czasie chcą doświadczyć znowu podekscytowania płynących z wypraw po mało znanym obszarze. Dlaczego zatem ograniczać się tylko do szlaków w Polsce, gdy można podziwiać zdumiewające widoki we włoskich Dolomitach?

Charakterystyka Dolomitów

Dolomity, a więc pasmo górskie położone całkowicie w Alpach Wapiennych, charakteryzują się sporą liczbą turni, baszt skalnych i poszarpanych grani, które w trakcie dnia pod wpływem promieni słonecznych zmieniają swoją barwę. Jest to również jedno z najpiękniejszych pasm górskich Europy (jeśli nie całego świata!), nic więc dziwnego, iż w 2009 r. wpisano je na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Pomimo tego, iż w Dolomitach występuje wiele urwisk, nadzwyczaj spadziste stoki i kilkusetmetrowe pionowe skalne ściany, oznaczono w nich również sporo łatwiejszych szlaków krajobrazowych, z którymi poradzą sobie turyści uprawiający trekking.

W alpejskich Dolomitach spędzisz również aktywnie zimowe miesiące

Początkujących pasjonatów trekkingu niewątpliwie zachwyci przejście przez Dolomity po via ferratach, czyli po trasach zaopatrzonych w mocne liny zabezpieczające. Harmonogram wypraw tego typu jest tak ułożony, żeby członkowie grupy mieli czas na szkolenie z podstaw asekuracji oraz sposobów przemieszczania się po takim szlaku. Bardziej zaznajomieni z górami i mający dobrą sprawność fizyczną turyści będą zachwyceni przejściem po szlaku na graniach Brenty, najpopularniejszego pasma górskiego Dolomitów. Ekskursja ta jest dla większości turystów bardzo wyczerpująca, ale jej uczestnicy na pewno nie zapomną o niej przez całe życie. W Dolomitach można spędzić również w interesujący sposób zimę, przemierzając mało spadziste tereny na rakietach. Tak można zachwycać się m.in. szczytami grupy Dolomiti di Sesto czy Tofanów.

Dane teleadresowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]