Tatry, Karpaty, Himalaje – trekkingi o różnych stopniach trudności

trekkingi

Górskie wypady mogą mieć wiele form. Od nieśpiesznych spacerów po prostych trasach w bezpośrednim sąsiedztwie domów turysty, przez całodniowe, piesze wędrówki po trasach stojących wyżej na skali trudności, aż po rygorystyczne trekkingi. Żeby podjąć się tych ostatnich, konieczna jest praktyka w przemieszczaniu się po górach (po oznaczonych trasach, jak i poza nimi), co najmniej dobra kondycja, a także umiejętność korzystania ze sprzętu wspinaczkowego i turystycznego. Jednakże za nieraz gigantyczny trud otrzymujemy możliwość kontaktu z dziką przyrodą i delektowania się cudownymi widokami.

Trekkingi – stopnie trudności

Skala trudności technicznej jest uzależniona od obszarów, przez które biegną trekkingi. Eksperci klasyfikują trzy poziomy trudności wycieczek w rejony górzyste. W trekkingach najniższego stopnia wziąć udział mogą wszyscy, którzy dysponują , a ich zdrowie nie jest przeszkodą do intensywnej aktywności. Drugi poziom trudności wymaga dobrej kondycji oraz minimum minimalnego doświadczenia w górach – chociażby w polskich Tatrach. Trzeci poziom to wycieczki dla jednostek ze znakomitą sprawnością fizyczną, znajomością charakteru wysokich łańcuchów górskich i radzącym sobie z obsługiwaniem sprzętu, a także nieobawiających się uciążliwych warunków obozowania w trakcie wielodniowej wyprawy.

Trekkingi – Alpy i Karakorum

Trekkingi można prowadzić w każdych łańcuchach górskich. W Polsce pasjonaci tego rodzaju rozrywki najbardziej upodobali sobie trasy w Tatrach. Jeżeli natomiast idzie o pozostałe góry Europy, sporą popularnością cieszą się bałkańskie Góry Przeklęte, Alpy, graniczące z Azją Ural i Kaukaz, a także Karpaty Wschodnie. Najbardziej zaawansowane w trekkingu jednostki powinny natomiast sprawdzić swoje umiejętności w czasie wyprawy w Andach, Himalajach lub Karakorum.

Dane teleadresowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]