Trekking w Himalajach – co oferuje to trudne pasmo górskie?

Sprawdź informacje o trekkingach w Himalajach.

Himalaje wspólnie z położonym stosunkowo blisko pasmem Karakorum to obszary owiane legendą. Wpływa na to wiele elementów – głównie fakt, że są to najwyższe pasma górskie na Ziemi i to oczywiście w tym miejscu znajdują się wszystkie ośmiotysięczniki. Nie sposób nie napomknąć też o ekstremalnej trudności niektórych szczytów i tym, że to właśnie Himalaje są areną zmagań najlepszych wspinaczy z całego świata. Nie może więc dziwić zainteresowanie, jakie budzą wyprawy w Himalaje także pośród okazjonalnych turystów.

Trekking w Himalajach – nie organizuj go sam

Na początku warto zaznaczyć, że jeżeli mówimy o trekkingu, Himalaje oraz Karakorum są najtrudniejszymi pasmami górskimi – nawet, gdy wyprawa nie wiąże się z wejściem na dany wierzchołek. Źródłem komplikacji bywa też samo przygotowanie podróży – kupno biletów czy zdobycie pozwolenia i wizy. Dlatego najodpowiedniejszym wyjściem będzie skorzystanie z oferty firm planujących wyjazdy w wysokie góry. Kolejnym atutem jest piecza profesjonalnych przewodników (w tym tych mówiących po polsku), dzięki czemu trekking w Himalajach stanie się bezpieczny także dla osób, nie mających doświadczenia w wędrówce po wysokich górach.

Trekking w Himalajach – wycieczki w okolice Annapurny i Lhotse

Z oczywistych przyczyn osoby podczas swojej pierwszej wizyty w Karakorum bądź Himalajach w Himalaje albo Karakorum prawie nigdy nie decydują się na zdobywanie ośmiotysięczników. Nie świadczy to jednak, iż te masywy leżą poza ich zasięgiem, gdyż często aranżowane są trekkingi w pobliżu takich szczytów jak Everest, Lhotse czy Annapurna. Na biorących udział w tych wycieczkach czeka nie tylko sposobność przezwyciężenia własnych słabości, ale też możliwość obserwacji powszedniego życia Nepalczyków i podziwianie nieporównywalnie pięknych widoków, jak , przykładowo, lodospad Khumbu u stóp Everestu.

Dane teleadresowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]