Wycieczka na Kilimandżaro – niesamowita podróż do Tanzanii

Zajrzyj tu jeśli jesteś zainteresowany Kilimandżaro wycieczka.

Zdobywanie górskich szczytów to ambicja licznych globtroterów, którzy kochają ekstremalne wyzwania. Niezatartych przeżyć na pewno zapewni wyprawa na Kilimandżaro.

Czy warto podjąć się w wyprawie na Kilimandżaro?

Położony w Tanzanii szczyt jest dominującą górą kontynentu afrykańskiego – wznosi się prawie 6000 m n.p.m. Turystów przyciągają w głównej mierze sposobność zobaczenia wyjątkowych zwierząt w ich rzeczywistym środowisku, niesamowite krajobrazy, a także znikające już lodowce. Masyw Kilimandżaro tworzą Shira, Mawenzi oraz Uhuru – trzy szczyty stanowiące ślad po wulkanach. Ekspedycja na najwyższy szczyt Afryki wymusza właściwe przygotowanie się – z uwagi na dużą wysokość realne jest ryzyko rozwinięcia się choroby wysokościowej, natomiast zmienna pogoda sprawia, że zdobycie masywu stanowi dla turystów znaczne wyzwanie. Osoby pragnące uczestniczyć w wyprawie muszą dysponować znakomitą kondycją fizyczną i psychiczną, które umożliwią marsz przez blisko 7 do 8 godzin każdego dnia.

Co warto wiedzieć przed wyjazdem na Kilimandżaro?

W okresie szykowania się do wyjazdu na Kilimandżaro musimy poddać się obligatoryjnemu szczepieniu przeciwko żółtej febrze, po którym pacjent otrzymuje tzw. Żółtą Książeczkę. Przed podróżą warto też zaopatrzyć się w leki przeciwko malarii. Przed atakiem choroby ochroni też odpowiednia profilaktyka – zastosowanie preparatów odstręczających insekty oraz nakładanie odzieży zakrywającej nogi i ramiona. A co zrobić, żeby zapobiec wystąpieniu choroby wysokościowej? Wejście na wierzchołek Kilimandżaro należy poprzedzić kilkudniową aklimatyzacją, która przygotuje organizm do niskiej zawartości tlenu w powietrzu.

Dane teleadresowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]