Atrakcje turystyczne w Małopolsce – portal nie tylko dla turystów

Wszystko, co warto wiedzieć o nieznanych miejscach w Małopolsce, znajdziesz na visitmalopolska.pl/pl/strona-glowna.

Mimo, że województwo małopolskie jest jednym z najmniejszych w Polsce, ma ono sporo do zaoferowania zarówno turystom zza granicy, jak i z innych części kraju. Dzieje się tu dużo, stąd zdarza się, że ciężko znaleźć coś dla siebie w potopie informacji o najnowszych wydarzeniach kulturalnych bądź sportowych oraz najciekawszych zabytkach w Małopolsce.

Atrakcje w Małopolsce – odwiedź portal stworzony specjalnie dla turystów

Żeby zaprezentować zainteresowanym ciekawe miejsca turystyczne tego regionu, stworzono portal visitmalopolska.pl. Znajdziesz tu informacji nie tylko o najpiękniejszych miejscach oraz zabytkach w Małopolsce, ale też o pokazach i imprezach sportowych, folklorystycznych czy kulturalnych organizowanych na jego terenie. Stronę prowadzi Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego w ramach Małopolskiego Systemu Informacji Turystycznej. W czym pomoże serwis? Turyści organizujący pobyt w Małopolsce już na stronie głównej dostrzegą mapę, na której błyskawicznie wyszukają zabytki i muzea, Centra Informacji Turystycznej, a także kempingi, hotele i motele położone w różnych punktach Małopolski. Portal ułatwia zaplanowanie wizyty na południu Polski też pod względem logistycznym, podając informacje zarówno o parkingach i wypożyczalniach aut, jak i o dworcach i lotniskach. Co ciekawe, dla tych, którzy z rozmaitych przyczyn nie mogą odwiedzić Małopolski osobiście, portal przygotował kilka wirtualnych spacerów pokazujące między innymi trasy rowerowe, Małopolską Trasę Światowego dziedzictwa UNESCO czy urok lokalnego folkloru.

Proste rozmówki i wykaz konsulatów – kluczowe informacje dla turystów z zagranicy

Serwis visitmalopolska.pl nie zapomina również o zagranicznych przyjezdnych, którzy ochoczo odwiedzają Kraków, Zakopane oraz pozostałe południowe miejscowości. Ciekawostki znajdujące się na portalu publikowane są wobec tego w języku angielskim, ale również w m.in w języku włoskim, niemieckim, francuskim i hiszpańskim. Wyjątkowo pomocny dla cudzoziemców może być także dział Rozmówki, gdzie poznają popularne słowa i powiedzenia, które pozwolą im porozumieć się z Polakami w rozmaitych sytuacjach, w których mogą się znaleźć w czasie wizyty w Polsce. Zagraniczni turyści znajdą tu listę ambasad i konsulatów zlokalizowanych na obszarze województwa małopolskiego.

Dane teleadresowe:
VisitMalopolska.pl
Oficjalny portal turystyczny Województwa Małopolskiego