Skąd czerpać wiedzę o ciekawych atrakcjach turystycznych w Małopolsce?

Skieruj się na https://visitmalopolska.pl/pl/strona-glowna, żeby dowiedzieć się więcej o atrakcjach turystycznych w Małopolsce.

Chociaż małopolskie jest jednym z najmniejszych polskich województw, ma ono mnóstwo do zaoferowania zarówno turystom z innych regionów kraju, jak i zza granicy. Dzieje się tu dużo, więc czasem ciężko odnaleźć się w ogromie informacji o planowanych wydarzeniach kulturalnych czy sportowych oraz ciekawych atrakcjach w Małopolsce.

Strona o atrakcjach w Małopolsce – czego się tu dowiesz?

Żeby zaprezentować zainteresowanym atrakcje turystyczne tego regionu, powstał serwis visitmalopolska.pl. Znajdziesz tu wiadomości nie tylko o atrakcyjnych miejscach oraz zabytkach Małopolski, jak też o wystawach i wydarzeniach kulturalnych, sportowych czy folklorystycznych planowanych na jego obszarze. Witryna prowadzona w ramach Małopolskiego Systemu Informacji Turystycznej. Co znajdziemy w witrynie? Turyści planujący pobyt w Małopolsce już na stronie głównej zauważą mapkę, na której prędko wyszukają Centra Informacji Turystycznej, hotele, pensjonaty i schroniska młodzieżowe oraz galerie i zabytki położone w miastach Małopolski. Serwis ułatwia zorganizowanie wizyty na południu Polski też pod kątem logistycznym, oferując informacje zarówno o wypożyczalniach samochodów i parkingach, jak i o lotniskach i dworcach. Co ciekawe, dla osób, które z najrozmaitszych przyczyn nie mogą zobaczyć Małopolski na własne oczy, portal przygotował wirtualne spacery prezentujące m.in. czar miejscowego folkloru, Małopolską Trasę Światowego dziedzictwa UNESCO czy atrakcje narciarskie.

Wykaz ambasad i przydatne rozmówki – kluczowe informacje dla podróżników z zagranicy

Portal visitmalopolska.pl nie zaniedbuje także zagranicznych turystach, którzy chętnie przyjeżdżają do Krakowa, Zakopanego i mniejszych górskich miejscowości. Newsy znajdujące się na portalu dostępne są więc w języku angielskim, ale też w m.in w języku włoskim, niemieckim, francuskim oraz słowackim. Zagraniczni podróżnicy znajdą tu wykaz ambasad oraz konsulatów mających swoje siedziby w regionie Małopolski. Niesłychanie wartościowa dla obcokrajowców jest też sekcja Rozmówki, w której poznają kluczowe wyrażenia i sformułowania, które pomogą im dogadać się z Polakami w rozmaitych sytuacjach, które mogą się im przydarzyć w trakcie wizyty w Polsce.

Dane teleadresowe:
VisitMalopolska.pl
Oficjalny portal turystyczny Województwa Małopolskiego