Czy warto kupić filtr powietrza do domu?

Społeczeństwo powoli przekonuje się, jakże istotna dla zdrowia i samopoczucia jest czystość powietrza. Wraz z powietrzem wprowadzamy do organizmu różnego typu zanieczyszczenia i substancje uczulające: spaliny samochodów, kurz, dym tytoniowy, pyły zawieszone PM2.5 czy drobnoustroje i wirusy. Jak więc przeprowadzić oczyszczanie powietrza w miejscu pracy czy mieszkaniu?

Oczyszczacz powietrza – jak wiele zanieczyszczeń usunie?

Dzisiaj najlepszym rozwiązaniem jest wyposażenie domu w oczyszczacz powietrza. Takie urządzenie upora się zarówno z kurzami, jak i z zanieczyszczeniami cząsteczkowymi i biologicznymi. Skuteczność oczyszczaczy powietrza mierzy się określając najmniejszą wielkość cząstki zanieczyszczenia, która będzie wyłapana w ich filtrze. Urządzenia o najwyższej wydajności, zawierające tzw. filtry HEPA, zatrzymują prawie 100% cząsteczek o wielkości 0,3 mikrometra. Jednakże oczyszczanie powietrza z właściwym urządzeniem może stać się jeszcze efektywniejsze.

Przetestuj oczyszczacz powietrza Airdog

Nowatorskie oczyszczacze powietrza Airdog wykorzystują opatentowaną technologię Ionic Wind Technology, która gwarantuje maksymalny poziom filtracji. Wyłapują one nawet cząstki o rozmiarze 0,0145 mikronów, co pozwala usunąć dym tytoniowy, pyły zawieszone PM10 oraz PM2.5 czy sadzę. Urządzenie Airdog X5 efektywnie i szybko usuwa także wirusa grypy, co zaświadczają wykonane testy. Przewagą oczyszczaczy powietrza Airdog jest ich budowa, przyczyniająca się do obniżenia kosztów eksploatacji. Nie ma konieczności cyklicznej wymiany wytwarzanych z papieru, jednorazowych filtrów HEPA – filtr wstępny i kasetę filtracyjną można opłukać, a jonizator plazmowy po prostu przetrzeć suchą gąbką. Te oczyszczacze powietrza są ciche, proste w obsłudze oraz energooszczędne.