Kontrola nad temperaturą i światłem – shuttersy w sypialni i w salonie

Realizacje z wykorzystaniem shuttersów w salonie znajdziesz tu.

Shutters, innymi słowy wewnętrzne okiennice ozdobne, kojarzą się na ogół z aranżacją pomieszczeń w stylu afrykańskim lub południowoamerykańskim. Jednakże ten element zabezpieczenia okiennic można wykorzystać też w europejskich domach – jest to niezmiernie trwałe, a równocześnie rewelacyjnie prezentujące się rozwiązanie, które w szeregu sytuacji sprawdzi się lepiej niż popularniejsze w tej chwili żaluzje.

Shuttersy w salonie – znacznie zwiększają estetykę pomieszczenia

Okiennice wewnętrzne typu shutters w salonie bądź w pokoju gościnnym, wypełniają dwie funkcje – dekoracyjną oraz praktyczną. Shuttersy dostrzegalnie podnoszą estetykę pomieszczenia. Ich lamele są grubsze, co sprawia, że pięknie wyglądają na większości okien. Kwestia estetyczna jest arcyważna, bowiem to w salonie ludzie przesiadują większą część dnia oraz podejmują tu gości. Z tego powodu warto zatroszczyć się, by ten pokój nie tylko zachwycający, ale także przytulny. Swoboda wybrania kąta pochylenia lameli shuttersów pozwala na regulację ilości promieni słonecznych docierających do pomieszczenia, co umożliwia np. przyjemne jego ściemnienie, kiedy pragniemy wyczarować romantyczny półmrok w pokoju, lub zupełne jego przyciemnienie, gdy mamy ochotę włączyć coś w telewizji.

Shuttersy w sypialni – świetna ochrona przed hałasem

Swoboda regulacji wnikania promieni słonecznych do pomieszczenia jest z pewnością najistotniejsza w sypialni. Shuttersy sprawdzą się tu jednakże z jeszcze innej przyczyny – z ich wykorzystaniem można skutecznie regulować temperaturę pokoju, która w ogromnym stopniu oddziałuje na nasz mocny sen. Dzięki okiennicom wewnętrznym w trakcie zimy dłużej zatrzymamy w sypialni ciepło, z kolei w trakcie lata łatwiej jest utrzymać w niej niską temperaturę. Dodatkowo shuttersy skuteczniej odgradzają od donośnych dźwięków z zewnątrz. Shuttersy to również idealne rozwiązanie dla alergików. Na ich lamelach zbiera się mniej kurzu niż w fałdach firanek, a ich utrzymanie jest niezmiernie proste i trwa w zasadzie parę minut.

Poza sypialnią i salonem shuttersy bardzo dobrze sprawdzą się również w pokoju dziecięcym, w kuchni oraz w łazience.

Dane teleadresowe:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]