Naturalne kształty i ciepłe światło – o lampach solnych

Lampę solną znajdziesz na superbutelki.pl/pl/c/Lampy-i-produkty-solne/105.

Niewielkie ozdoby z kamienia i minerałów od dziesięcioleci zajmują miejsce w naszych domach. Przywozimy je z rozlicznych wypraw po świecie, a nieraz nabywamy tak po prostu, bo pasują do stylu, w jakim zaaranżowane jest pomieszczenie. Rzadko jednakże są to rzeczy funkcjonalne – najczęściej to zwykłe ozdoby. Minerałem, którego można jednakże użyć do wykonania przedmiotów wykorzystywanych każdego dnia, jest sól kamienna. Wyrabia się z niej przeważnie lampy, ale również inne narzędzia.

Lampa solna – każda z nich jest unikatowa

Lampy solne pięknie się prezentują i bez większego problemu dopasujemy je do aranżacji pomieszczenia, bo są dostępne w 3 kolorach (różowym, białym, szarym) i w licznych ich zabarwieniach. Każda lampa solna jest jedyna w swoim rodzaju, ponieważ nie ma kamieni o identycznym wzorze krystalizacji oraz kształtach. Szczególnie modne są lampy solne, których klosze cechują się nieregularną, nie polerowaną powierzchnią. Coraz częściej jednak rzemieślnicy zajmujący się produkowaniem tych lamp, nadają im finezyjne kształty, przykładowo walca albo kuli.

Lampy solne – z ich pomocą łatwiej się uspokoisz

Powszechnie wierzy się, iż lampy solne mają korzystne oddziaływanie na nasze samopoczucie. Przypisuje się im głównie właściwość jonizacji powietrza, innymi słowy generowania anionów, które równoważą te produkowane przez wszędobylskie sprzęty elektroniczne. Aniony poprawiają jakość powietrza oraz ułatwiają oddychanie m.in. osobom borykającym się z astmą bądź alergią. Blask, jaki emitują te lampy, jest kojący i przyjemny, dlatego rekomenduje się kupienie ich osobom cierpiącym na stres lub bezsenność, bowiem przy nich można szybciej się wyciszyć. Ale z soli kamiennej nie tworzy się tylko lamp solnych. Produkuje się z nich też estetyczne świeczniki i pojemniki na bibeloty, a pokaźne bloki z soli kamiennej wykorzystuje się w gastronomii oraz aranżacji mieszkań.

Dane teleadresowe:
"ARTMAN" spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669-997-776
E-mail: [email protected]