Okiennice wewnętrzne shutters – praktyczne i estetyczne rozwiązanie

shuttersy wewnętrzne, okiennice ozdobne

Urządzając pomieszczenia, z rzadka poświęca się zbyt wiele uwagi dekoracji okien. Najczęściej decyzja pada na szablonowe aranżacje, czyli zasłony i firany, które czasem zestawiane są z żaluzjami. Jednakże jest jeszcze inne zdobywające sobie krąg zwolenników rozwiązanie – nowoczesne okiennice dekoracyjnea więc shuttersy.

Z czego wykonywane są shuttersy

Głównym atrybutem shuttersów (czy też w spolszczonej wersji – szatersów) jest to, że lamele zamontowane na tego rodzaju okiennicach dekoracyjnych są ruchome, wobec tego można łatwo je ustawić w różnych pozycjach, w zależności od potrzeb mieszkańców. Producenci wykonują je z płyt MDF, z listw drewnianych, a także polichlorku winylu (PCV). Okiennice dekoracyjne shutters instaluje się w głównej mierze na oknach, jednakże bardzo dobrze sprawdzą się też na drzwiach oraz w szafach. Shuttersy to wprawdzie element okna, który w polskim budownictwie spotyka się jeszcze sporadycznie, ale większa część z nas na pewno w kinie bądź w telewizji, bowiem tego rodzaju okiennice są niezwykle popularne na obszarach z cieplejszym klimatem, a więc w Afryce Południowej i w krajach śródziemnomorskich.

Dekoracyjne okiennice shutters nadają pomieszczeniom niezmiernie elegancki wygląd

Shuttersy to ozdobne okiennice które nie tylko rewelacyjnie się prezentują, lecz mają także pożyteczne funkcje. Za ich pomocą można pasywnie kontrolować wykorzystanie energii słonecznej: w gorące dni hamować kumulowanie się ciepła w pomieszczeniach, a w zimne – utrzymać je na dłużej. Shuttersy pasują do przeróżnych stylów wnętrz i można założyć je na przeważającej większości ram okiennych. Produkuje oraz instaluje się je na zamówienie, co przyczynia się do tego, że są z pewnością kosztowniejszym rozwiązaniem aniżeli przykładowo żaluzje. Shuttersy jednakże przydają wnętrzom niezwykle stylowy wygląd, a więc podnoszą wartość posesji. Trzeba także zaakcentować, iż kąt lameli okiennic wewnętrznych shutters jest regulowane bez użycia linek, co rodzice małych dzieci oraz posiadacze psów i kotów, które mogłyby zaplątać się sterczące łańcuszki, uznają na pewno za dodatkową zaletę.

Dane teleadresowe:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]