Podłogi drewniane – porady dotyczące montażu paneli

Jeśli chcesz zamówić panele drewniane, koniecznie sprawdź www.balticwood.pl.

Panele podłogowe prezentują się prawie tak, jak drewniane podłogi, a są od nich znacznie tańsze. Atrakcyjne ceny to tylko jedna z wielu zalet paneli podłogowych – można je ułożyć w dosłownie kilka godzin, a wszyscy poradzimy sobie z tym bez pomocy profesjonalistów. Przygotowaliśmy dla ciebie poradnik, w którym objaśniamy, jak zamontować panele podłogowe.

Jakie podłoże pod panele podłogowe?

Panele podłogowe najlepiej montować na niezbyt wilgotnym gruncie – zawartość wody nie może być większa, niż 3%. Nie możesz zapominać także o odpowiedniej izolacji – najlepiej sprawdzi się tu folia paroizolacyjna o grubości minimum jednej piątej milimetra oraz wełna mineralna. Po ich kupieniu nie odpakowuj paneli – nie uszkodzisz ich, odstawiając je na dwie doby – dzięki temu pozbędą się nadmiaru wilgoci. Wszystko już na swoim miejscu?

Jak układać panele podłogowe?

Rozpoczynając układanie paneli, nie zapominaj o jednym – panele podłogowe najlepiej układać startując z kąta pomieszczenia. Bezpośrednio rozpakowaniu, upewnij się, czy nie są zepsute, gdyż później sprzedawca może nie przyjąć reklamacji. Zatroszcz się też o temperaturę podłogi, która powinna być wyższa, niż 15 stopni Celsjusza. Montuj je prostopadle względem okna, a w wąskich pokojach – zgodnie z orientacją ścian. Z połączeniem paneli, dzięki nieskomplikowanemu mechanizmowi montażowemu, nie powinieneś mieć żadnych problemów.

Zachowaj odstępy przy ścianach

Wyprodukowane z materiałów drewnopochodnych, panele podłogowe rozszerzają się w zależności od zmian klimatu w domu. Nie zapominaj zatem o odstępach dylatacyjnych o szerokości przynajmniej dziesięciu milimetrów – do ich zakrycia mogą posłużyć listwy podłogowe.

Dane teleadresowe:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]