Praktyczne i dekoracyjne funkcje listw podłogowych

Kup listwę podłogową.

Z pozoru są niewiele wnoszącym detalem, jednakże ich stylistyka ma duży wpływ na wygląd mieszkania. Listwy podłogowe, bo o nich właśnie mowa, to elementy pełniące funkcje zarówno praktyczne, jak i dekoracyjne. Nie tylko zakrywają szczelinę dylatacyjną, ale także pozwalają na schludne przeciągnięcie przewodów i chronią dolną część ściany przed uszkodzeniem i zabrudzeniem, co jest istotne szczególnie w pomieszczeniach, w których poruszamy się w obuwiu. To na pewno wystarczający powód, żeby nie lekceważyć ich doboru i drobiazgowo przemyśleć decyzję o kupnie danego modelu.

Listwy podłogowe z drewna i ich imitacje z PVC albo MDF

Drewno to surowiec bardzo wszechstronny, sprawdzający się zarówno w tradycyjnie, jak i nowocześnie zaaranżowanych wnętrzach. Wyjątkowo dobrze zdaje egzamin jednak w tych pierwszych, gdzie uwydatnia charakter pomieszczenia i wspaniale komponuje się ze stylowymi dodatkami czy meblami – przede wszystkim, jeśli chodzi o listwy drewniane z dekoracyjnymi żłobieniami. Dla klientów z niewielkim budżetem rozsądnym rozwiązaniem będą z kolei listwy podłogowe wytworzone z MDF albo PVC, które imitują te wyprodukowane z drzewa, w tym także z gatunków egzotycznych.

Nowoczesne listwy podłogowy

W pomieszczeniach zaaranżowanych w nowoczesnym stylu zaleca się zamontować minimalistyczne, geometryczne listwy. Tak jak w przypadku standardowych modeli, również i one mogą być wykonane zarówno z drewna, jak i innych surowców. Współczesne listwy podłogowe cechują się prostą linią i stonowaną paletą barw – zwykle w odcieniach beżu, bieli lub szarości, choć dostępne są nawet listwy czerwone czy fioletowe. Listwa podłogowa może mieć także niecodzienny kolor, jeśli nabędziemy ją w wersji białej i samodzielnie pomalujemy dowolnie wybraną farbą.

Dane teleadresowe:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]