Rodzaje i funkcje oczyszczaczy powietrza

Kwestia zanieczyszczenia powietrza trafiła już do świadomości każdego obywatela naszego kraju i z rzadka bywa lekceważona. Polacy zdają sobie sprawę, iż jakość powietrza, które każdego dnia wdychamy, ma znaczny wpływ na nasze zdrowie. Jednak tak długo jak nie będą wdrożone efektywne rozwiązania, każdy musi samodzielnie zatroszczyć się o swoje samopoczucie, np. poprzez zaopatrzenie się w oczyszczacz powietrza.

Oczyszczacze powietrza – to już nie nowinka na polskim rynku

Im bardziej zurbanizowany rejon, tym bardziej prawdopodobne jest ryzyko pojawienia się wysokiej kondensacji pyłów zawieszonych PM10 i PM2,5. Na rozwój licznych chorób płuc narażeni są w szczególności mieszkańcy dużych miejscowości lub terenów w sąsiedztwie fabryk wypuszczających do atmosfery znaczne ilości owych pyłów. Cykliczne stosowanie oczyszczaczy powietrza jest sposobem na spore zmniejszenie niekorzystnego oddziaływania pyłów na zdrowie. Oczyszczacze powietrza szeregu renomowanych producentów, jak m.in. Cado, Wood’s czy Airdog, od lat znajdują się w ofercie polskich sklepów, toteż nie jest to w tej chwili nowość na naszym rynku. Co istotne, poza filtrowaniem z atmosfery zanieczyszczeń, nieraz posiadają one też inne przydatne funkcje.

Nawilżanie i wykrywanie CO2 – pozostałe funkcje oczyszczaczy powietrza

Oczyszczacze powietrza dostępne są w wielu rozmiarach, w związku z tym łatwo znajdziemy urządzenie odpowiednie do danej kubatury pomieszczenia. Oczyszczacze są stosunkowo nieduże, dlatego bez ograniczeń można je przestawiać między pokojami. Poza usuwaniem z powietrza pyłów PM10 i PM2,5, zatrzymują one też zarazki oraz grzyby, które mogą wywoływać liczne reakcje alergiczne lub choroby, a także groźny benzen. Dużo oczyszczaczy powietrza oprócz tego nawilża oraz jonizuje powietrze, co wytwarza w pomieszczeniach orzeźwiającą atmosferę, a przy tym przynosi niczym niezakłócony sen. Część oczyszczaczy ma także sensory ostrzegające o wysokim stężeniu CO2. Używanie oczyszczacza powietrza zaleca się zwłaszcza alergikom.