Szukasz czegoś innego na okna? Polecamy shuttersy wewnętrzne

Sprawdź, gdzie nabyć okiennice shutters.

Planując aranżację pomieszczenia, rzadko przeznacza się wiele uwagi na okna. Przeważnie wybiera się klasyczne rozwiązanie, to znaczy firany i zasłony, które czasem łączone są z żaluzjami. Jednakże jest jeszcze jedno mniej znane nad Wisłą rozwiązanie – nowoczesne okiennice dekoracyjne typu shutters.

Charakterystyka okiennic ozdobnych shutters

Główną właściwością shuttersów (lub też w spolszczonej wersji – szutersów) jest to, że lamele zainstalowane na tego typu okiennicach wewnętrznych ruszają się i można ustawiać je pod dowolnym kątem, zależnie od zachcianek mieszkańców. Wytwarza się je z listw drewnianych, polichlorku winylu (PCV), jak również z płyt pilśniowych. Okiennice dekoracyjne shutters instaluje się przede wszystkim na oknach, niemniej jednak świetnie sprawdzą się również na drzwiach czy w szafach. Shuttersy to co prawda dodatek na okna, który w polskim budownictwie spotyka się jeszcze sporadycznie, ale każdy z nas zapewne kina lub ekranu telewizora, gdyż tego typu okiennice są często wykorzystywane na terenach z gorącym klimatem, a więc w RPA i w krajach śródziemnomorskich.

Atuty wewnętrznych okiennic shutters

Shuttersy to ozdobne okiennice które nie tylko znakomicie się prezentują, ale mają także praktyczne zastosowanie. Z ich sprawą można pasywnie kontrolować użycie promieni słonecznych: w upalne dni uniemożliwiać nagrzewanie się pokojów, a w zimne – zapobiegać ucieczce ciepłego powietrza. Shuttersy wspaniale komponują się z przeróżnymi stylami aranżacyjnymi i nie ma zwykle trudności, żeby zainstalować je na przeważającej większości okien. Wytwarza oraz montuje się je na zlecenie, co przyczynia się do tego, że są bez wątpienia kosztowniejszym rozwiązaniem niż przykładowo rolety. Shuttersy jednak przydają pomieszczeniom niezmiernie wytworny wygląd, przez co wpływają na podniesienie wartości nieruchomości. Warto także podkreślić, iż ustawienie lameli okiennic wewnętrznych typu shutters jest regulowane bez pomocy łańcuszków, co rodzice małych dzieci czy posiadacze psotnych zwierzaków, które mogłyby wplątać się dyndające sznurki, uznają zapewne za duży plus.

Dane teleadresowe:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]