Chcesz inwestować w kruszce? Rozważ zakup złotych monet bulionowych

Chcesz kupić monety bulionowe? Sprawdź goldbroker.pl/zlote-monety-bulionowe/.

Ludzie zainteresowani inwestycją w złoto mogą skorzystać z wielu różnych propozycji: zbierać biżuterię inwestycyjną, nabywać akcje spółek działających na rynku metali szlachetnych bądź kupować fundusze inwestycyjne lokujące zasoby w gałęzie gospodarki związane z tym kruszcem. Kolejną opcją jest zakup złota inwestycyjnego, które oferowane jest zarówno w postaci sztabek, jak i monet bulionowych.

Złote monety bulionowe – wybijane w celu lokowania w nich kapitału

Złote monety kojarzą się zwykle z monetami kolekcjonerskimi, aczkolwiek monety bulionowe, zwane również lokacyjnymi, czy to ze złota czy z innych kruszców, odróżniają się od nich pod wieloma względami. Co najważniejsze monety bulionowe są wybijane celem inwestowania w nie środków finansowych, w związku z tym ich nakład niezależnie od roku nie jest limitowany, a poniekąd regulowany przez popyt na rynku. Złote monety bulionowe nie są wybijane w seriach tematycznych lub w związku z istotnymi wydarzeniami, więc ich design wyjątkowo rzadko podlega „odświeżeniu”. W większości wypadków złote monety bulionowe emitowane przez daną mennicę odróżniają się od siebie zaledwie rocznikiem wybicia. Znamienne jest to, iż wiele monet bulionowych, pomimo uważania ich za środek płatniczy, nie posiada swojego nominału wyrażonego w walucie, a ich rzeczywistą wartość określa waga oraz próba wykorzystanego do ich bicia metalu szlachetnego. Zaletą monet bulionowych jest to, iż są rozpoznawalne w każdym zakątku świata, a ich ewentualna odsprzedaż jest łatwiejsza niż miejscowych monet kolekcjonerskich.

Złote monety bulionowe – jakie kupimy w polskich sklepach?

Najczęściej wybierane przez inwestorów złote monety bulionowe to te o nominale 1 oz, jednakże emitenci wybijają też monety o nominale 1/50 czy 1/4 oz złota. Trzeba wiedzieć, iż monety bulionowe emitowane są zwykle z 24 karatowego złota, a więc .999, ale np. Amerykański Gold Eagle lub Krugerrand z Południowej Afryki bite są 22 karatowego złota. Jeśli monety bulionowe zawierają dodatek miedzi, ma to najczęściej na celu wzmocnienie monety, a w konsekwencji redukcję ryzyka jej uszkodzenia. Takie monety z dodatkiem innych metali są odpowiednio cięższe, a nominał, którym są oznaczone informuje o ilości czystego złota, które się w nim znajduje.

W asortymencie polskich brokerów złotych monet lokacyjnych zainteresowani ich kupnem inwestorzy bez przeszkód natrafią na najpopularniejsze z nich, czyli kanadyjski Liść Klonowy, austriackich Filharmoników Wiedeńskich czy wspomniane powyżej Krugerrandy.

Dane teleadresowe:
ADACTUS Sp. z o. o.
Plac Bankowy 2
00-095 Warszawa

Mob.: +48 880 555 111
E-mail: [email protected]