Jak duży może być kredyt gotówkowy?

Kredyt gotówkowy jest bez wątpienia jedną z najchętniej zamawianych usług bankowych. Nie ma w tym rzecz jasna nic dziwnego, bo można uzyskać w ten sposób nawet niewielkie sumy – w wielu bankach najmniejsza suma kredytu gotówkowego to 500 PLN. Może on także być formą sfinansowania większych wydatków, ponieważ zwykle jego maksymalna kwota to nawet 100 000 złotych, jednak osoby o najwyższych dochodach – na przykład lekarze – są w stanie uzyskać aż 500 000 PLN. Ceny kredytu gotówkowego zależą przede wszystkim od możliwości finansowych kredytowej wnioskodawcy i wynoszą od 8 do aż 16 procent. Co oprócz tego warto na jego temat wiedzieć?

Kredyt gotówkowy – o czym nie zapominać?

Jak można dowiedzieć się z materiałów promocyjnych, kredyty gotówkowe są osiągalne dla niemal wszystkich chętnych. Wniosek, który przedkładamy jest szybko rozpatrywany, dzięki czemu pieniądze trafiają do nas maksymalnie po tygodniu, a dzięki niedużym restrykcjom, mają szansę ubiegać się o niego również osoby z niskimi dochodami. To niestety nie znaczy, że kredyt gotówkowy zostanie udzielony każdemu, gdyż podobnie jak przy każdym rodzaju kredytu, bank sprawdzi zdolność kredytową. Środki pozyskane korzystając z kredytu gotówkowego możemy przeznaczyć na każdy cel – tak na zakup akcesoriów RTV, jak i samochodu czy pokrycie kosztów wymarzonego urlopu.

Jak bezpiecznie wziąć kredyt gotówkowy?

Rozważając wzięcie kredytu gotówkowego, powinniśmy pamiętać, że nietrudno wówczas o błędy, a ich skutkiem okazują się najczęściej duże finansowe problemy. Dlatego wybór oferty powinniśmy starannie przemyśleć, zwracając uwagę tak na odsetki, jak i pozostałe koszty – na przykład ubezpieczenie czy prowizję. Najlepszym rozwiązaniem na pewno będą zatem usługi profesjonalnego doradcy kredytowego, który wybierze kredyt właściwy dla naszych możliwości, abyśmy mogli spłacić go bez większych komplikacji.