Kantor internetowy – wymieniaj walutę wygodnie i szybko

Zajrzyj w to miejsce, aby skończyć poszukiwania kantoru online!

Jeszcze dekadę temu jedyną drogą wymiany waluty była wizyta w kantorze bądź w pobliskiej placówce bankowej – te pierwsze do tej pory spotkać można sklepach wielkopowierzchniowych czy w galeriach handlowych! Lecz w błyskawicznie przekształcającej się rzeczywistości, konsumenci pragną wymieniać walutę bez przymusu wychodzenia z domu i ponosząc przy tym niższe wydatki, z tej przyczyny właśnie pojawiły się kantory online, w których jest to możliwe.

Zalety kantoru internetowego

Operacja w kantorze online jest tak samo nieskomplikowana jak kupno obcej waluty w kantorze stacjonarnym. Nabywca loguje się do serwisu na stworzony przez siebie profil, a w następnej kolejności wpłaca do swojego panelu kwotę, którą potrzebuje przewalutować. Zaletą kantorów wymiany walut przez internet jest w głównej mierze to, iż wymianę można zlecać w nim w każdej chwili, a sama wymiana walut odbywa się już w porze pracy serwisu po bieżących kursach, ustalanych na podstawie informacji pobieranych z Forex co kilka sekund, a nie – jak w przypadku tradycyjnych kantorów – po średnim kursie, zwykle z zeszłego dnia. Drugim i nadzwyczaj ważnym plusem kantorów internetowych są niższe spready niż te oferowane przez kantory stacjonarne i banki. Przewalutowanie w tych ostatnich polskiego złotego (zależnie od indywidualnej marży) może zakończyć się zapłaceniem spreadu w wysokości nawet 4-5%, tymczasem w kantorze internetowym spready przeważnie nie przekraczają 2%. Kantory internetowe oferują także kilka dodatkowych usług wykorzystywanych przez użytkowników, m.in. mają opcję transakcji odroczonej, w której nabywca zleca wymianę waluty po wyznaczonym przez niego kursie (przewalutowanie jest przeprowadzane dopiero wówczas, kiedy wskazany przez klienta kurs spotka się z kursem na rynku) czy też w uzgodnionym przez użytkownika dniu.

Cenisz sobie swobodę w dyspozycji pieniędzmi? Kantor online jest dla Ciebie

Kantory online to opcja dla wszystkich lubiących komfort oraz ogromną niezależność w dysponowaniu swoimi pieniędzmi. Korzystają z nich też osoby zatrudnione czy też studiujące poza granicami Polski i kredytobiorcy spłacający zobowiązania w obcej walucie. Lecz nim zdecydujemy się powierzyć swój kapitał kantorowi online, warto sprawdzić jego renomę i poziom bezpieczeństwa, np. poprzez przeszukanie witryny Komisji Nadzoru Finansowego, czy jest on wpisany do rejestru Komisji jako instytucja płatnicza.

Dane teleadresowe:
Platforma wymiany walut Kantor.pl
SUPER GRUPA PL Sp. z o.o.
ul. Trakt Św. Wojciecha 149
80-017 Gdańsk

Tel.: +48 22 364 5 364
E-mail: [email protected]