Leasing dla firm – z doradcą bezpieczniej

Leasing bez wątpienia jest jednym z najpopularniejszych wśród przedsiębiorców instrumentów finansowych. Nie może to jednak dziwić, gdyż jego liczne atuty powodują, iż leasing okazuje się doskonałym sposobem pozwalającym na ograniczenie wydatków związanych z działalnością przedsiębiorstwa. Przede wszystkim ze względu na fakt, że w Polsce ratę leasingu traktuje się jako koszt uzyskania przychodu. Na fakt, iż leasing jest tak opłacalny wpływa także to, że umożliwia on uzyskanie potrzebnych do działalności przedsiębiorstwa aktywów bez potrzeby ich nabycia. Na czym dokładnie jednak opiera się leasing? O czym należy pamiętać stawiając na tę metodę finansowania?

Leasing – o co w nim chodzi?

Określenie leasing wywodzi się z języka angielskiego, w którym oznacza dzierżawę. W państwach anglosaskich prawo nie odróżnia leasingu od dzierżawy, lecz w Polsce są to pojęcia odmienne. Leasing to udostępnienie przez leasingodawcę danego dobra leasingobiorcy, za co ten drugi zobowiązuje się opłacać raty leasingowe. Przedmiotem leasingu zazwyczaj bywają samochody, które budują flotę przedsiębiorstwa, urządzenia potrzebne do działania przedsiębiorstwa albo sprzęt do punktu sprzedaży. Po zakończeniu umowy wypożyczone przedmioty zostają oddane leasingodawcy, a ten zwykle sprzedaje je w preferencyjnej cenie.

Opłacalny leasing – jak go znaleźć?

W ostatnich latach w Polsce pojawiło się sporo propozycji leasingu. Ich różnorodność powoduje, że ciężko znaleźć w tej grupie tę najkorzystniejszą – niezbędne w tym celu będą właściwe kwalifikacje. Z uwagi na to, że nie każdy właściciel firmy je ma, stawiając na leasing, najlepiej zrobimy korzystając z porady fachowca. Przed znalezieniem oferty warto więc udać się do doradcy finansowego, który pomoże znaleźć ofertę dostosowaną do naszych potrzeb i zapewni, iż leasing naprawdę będzie najbardziej opłacalnym wyjściem.